Company Logo
Korzystając z tej formy współpracy jaką daje internet dla wszystkich, którzy szukają Boga w swoim życiu i chcą z radością spełniać jego wolę oraz trwać we wspólnocie parafialnej, jak również przeglądającym tę stronę życzę wszelkiego dobra, a dobry Bóg - Chrystus Król niech darzy pokojem i błogosławi na każdy dzień.

W skrócie

Msze święte
Niedziela i święta
8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 18.00
Dni powszednie
7.00, 18.00

 

Kancelaria parafialna

poniedziałek i czwartek
godz. 16.00 - 17.00

wtorek i sobota
godz. 8.00 - 10.00


Parafia Chrystusa Króla
al.29 Listopada 195,
31‑241 Kraków
tel. (12) 418 34 35

więcej informacji

Z życia parafii

 

  2022


Uroczystość Chrystusa Króla
20.11.2022 r.


Sakrament Bierzmowania
16.10.2022 r.


Poświęcenie tornistrów
04.09.2022 r.


Uroczystość Bożego Ciała
16.06.2022 r.


 Rocznica I Komunii Św.
15.05.2022 r. 


I Komunia Św.
01.05.2022 r.

Plik video - skrót


 Uroczystość św. Stanisława
Imieniny ks. Proboszcza
08.05.2022 r.


 Wigilia Paschalna
16.04.2022 r.


 Niedziela Palmowa
10.04.2022 r.W związku ze zniesieniem ograniczeń serdecznie zapraszamy do udziału w obrzędach liturgicznych w naszym kościele.

 Pamiętajmy, że istnieje możliwość dezynfekcji rąk w przedsionku kościoła.


 

Informacje - 1 NIEDZIELA ADWENTU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NA 1 NIEDZIELĘ ADWENTU
27.11.2022 r.

Rozpoczynamy nowy rok liturgiczny zwany Adwentem. Na roraty zapraszamy w niedzielę o godz. 8.00, a w ciągu tygodnia o godz. 18.00. Prosimy dzieci z lampionami, młodzież i dorosłych. Postarajmy się kto tylko może i dysponuje czasem niech dołączy w tym roku do wspólnej modlitwy adwentowej.

Dzisiaj po Mszy św. wieczornej o godz. 19.00, będzie katecheza biblijna, serdecznie zapraszamy chętnych do rozważania Pisma Świętego.

We wtorek o godz. 20.00 będzie spotkanie dla mężczyzn, na które serdecznie zapraszamy nie tylko tych mężczyzn, którzy systematycznie chodzą ale zapraszamy mężczyzn, którzy chcą dołączyć się do wspólnoty.

W czwartek jako pierwszy miesiąca adoracja od godz. 17.00 – 18.00.

W piątek przypada pierwszy piątek miesiąca, spowiedź św. rano od godz. 6.30 – 7. 30 oraz po południu od godz. 16.00 – 18.30. W piątek od godz. 8.30 ks. Proboszcz i w sobotę od godz. 8.30 ks. Paweł; odwiedzimy naszych chorych z Komunią świętą, będzie to wyjazd już przed świąteczny dlatego prosimy zgłaszać chorych do czwartku włącznie w zakrystii i w kancelarii.

W sobotę na Mszę świętą o godz. 7.00 rano serdecznie zapraszamy tych, którzy odprawiają pierwsze soboty miesiąca i prosimy parafian, aby włączyli się do wspólne modlitwy za naszą Ojczyznę.

W sobotę i w niedzielę na godz. 10.00 serdecznie zapraszamy scholę parafialną, na próbę śpiewu. Ministrantów i lektorów zapraszamy w sobotę na godz. 11.00. Wieczorem w sobotę na godz. 19.00 zapraszamy młodzież parafialną.

Spotkanie rodziców dzieci komunijnych będzie w najbliższą środę 30 listopada o godz. 19.00, zaś w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.30 będzie poświęcenie i wręczenie medalików dzieciom komunijnym.

W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30, zmianka tajemnic różańcowy dla kobiet i mężczyzn, serdecznie zapraszamy.

Świece Caritas, jako „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom” możemy nabywać w zakrystii lub w kancelarii, nabywając świece składamy ofiarę do puszki z napisem „Caritas” przeznaczoną na pomoc dzieciom ubogim.

Dzisiaj na każdej Mszy św. poświęcamy opłatki na stół wigilijny dla każdej rodziny. Opłatki wraz z życzeniami jak co roku rozprowadzają przedstawiciele rady parafialnej w kruchcie Kościoła. Ofiary składane dobrowolne, będą przeznaczone w całości na ogrzewanie naszego Kościoła. Wszystkim za okazany dar serca składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

Jak co roku grupa charytatywna, przygotowuje „Paczki Świąteczne” i bardzo prosi rodziny zainteresowane pomocą o wrzucenie kartki z podaniem adresu i numeru telefonu do pudełka z napisem „Paczka Świąteczna”.


 

Informacje - 33 niedziela zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NA 33 NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
13.11.2022 r.
 

 

Za dzisiejsze ofiary składane w drugą niedzielę miesiąca na potrzeby naszego Kościoła wszystkim wyrażamy serdeczne „Bóg zapłać”. Za wszystkich ofiarodawców, będzie odprawiona Msza święta w najbliższy czwartek o godz. 18.00, na którą serdecznie zapraszamy.

Po Mszy św. będzie krótka modlitwa uwielbienia i dziękczynienia, którą poprowadzi Pan Marcin Lewandowski wraz z żoną, serdecznie zapraszamy parafian do wspólnej modlitwy. W listopadzie codziennie przed wieczorną Mszą Świętą modlimy się za naszych zmarłych wypominanych w wypominkach listopadowych.

Jeśli któraś z rodzin chciałaby jeszcze dołączyć imiona swoich zmarłych, może to uczynić do końca listopada.

Dzisiaj po Mszy św. wieczornej o godz. 19.00, będzie katecheza biblijna, serdecznie zapraszamy wszystkich a szczególnie chętne kobiety. Na spotkanie przynosimy Pismo Święte.

We wtorek o godz. 20.00 będzie kolejne spotkanie formacyjne dla mężczyzn, na które serdecznie zapraszamy nie tylko tych mężczyzn, którzy systematycznie chodzą ale zapraszamy mężczyzn, którzy chcą dołączyć się do wspólnoty.

W przyszłą niedzielę 20 listopada będziemy obchodzić uroczystość odpustową ku czci Chrystusa Króla.

Do tej uroczystości przygotowujemy się poprzez nowennę do Chrystusa Króla, która rozpoczęła się w piątek. Msze św. odprawiane będą w porządku niedzielnym.

Suma odpustowa jak co roku będzie o godz. 12.30. Kazania odpustowe na wszystkich Mszach świętych począwszy od soboty wygłosi ks. sercanin Grzegorz Kurzaj, który znany jest nam wszystkim z głoszenia ostatnich rekolekcji wielkopostnych. W uroczystość odpustową na wszystkich Mszach św. odnowimy Akt przyjęcia Chrystusa Króla w nasze codzienne życie, zaś na uroczystej Mszy św. o godz. 12.30, będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, procesja i na zakończenie odśpiewamy dziękczynne Te Deum. Serdecznie i gorąco zapraszamy wszystkich naszych parafian i gości do udziału w tegorocznym odpuście parafialnym.


 


Informacje - Uroczystość Chrystusa Króla

 UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA
20.11.2022 r.

 Jako duszpasterze i rada parafialna z okazji dzisiejszego odpustu parafialnego, pragniemy gorąco wszystkim podziękować, za każdą dobroć i życzliwość jaką okazujecie troszcząc się o swoją Świątynię zarówno w wymiarze materialnym jak i w wymiarze duchowym, Wszystkim wyrażamy serdeczne „Bóg zapłać”. Za wszystkich, którzy dbają o Świątynię Chrystusa Króla odprawiamy Mszę św. o godz. 18.00 w każdy drugi czwartek miesiąca.

Niech dzisiejszy patron naszej parafii Chrystus Król, którego dzisiaj po raz kolejny przyjmujemy w codzienne nasze życie; w nasze rodziny; w nasze przedszkola i szkoły; w miejsca pracy i w miejsca wypoczynku, niech każdego obficie wynagradza swoimi łaskami a szczególnie dobrym zdrowiem i niech nam wszystkim błogosławi „Szczęść Boże”.

>>>  Uroczysta Msza św. - Galeria  <<<


 

Bierzmowanie 2022 r.


Drodzy kandydaci przypominamy, że bierzmowanie jest 16.10.2022r na Mszy św. o godz. 15.00.

Gromadzimy się w kościele już o godz.14.30 i zajmujemy swoje miejsca w ławkach razem ze swoimi świadkami.

Jesteśmy ubrani godnie, mamy zawieszony krzyż na piersiach, który zostanie poświęcony przez ks. Biskupa Jana.

Mamy wszyscy obowiązkowo zabrać ze sobą kartki do bierzmowania, które otrzymaliśmy w czwartek od ks. Proboszcza, w czasie klęczenia tuż przed bierzmowaniem wręczamy kartkę ks. pomagającemu biskupowi. Po bierzmowaniu odchodzimy na miejsca stałe w ławkach i śpiewamy pieśni dziękując za tak wielki dar otrzymania Ducha Świętego.

Jako Kapłani życzymy Wam drodzy młodzi owocnego i dojrzałego przyjęcia darów Ducha świętego. Rodzicom i światkom /większości chrzestnym/ gratulujemy wspaniałej młodzieży i zapraszamy do przybywania do swojej świątyni na niedzielne Msze święte.

Z serca Wszystkim błogosławimy
Ks. Proboszcz Stanisław i ks. Paweł 
„Szczęść Boże”.


 

Liturgia dnia

Triduum i Rekolekcje

 

 

2021 r.

Rekolekcje 
Wielkopostne
 

Zapraszamy


 2020 r.

Triduum
Paschalne
i
Rekolekcje 
Wielkopostne
online

Zapraszamy


 

Domowa Droga Krzyżowa

 

 

ZAPRASZAMY

Linki

 

 


 

 

 Contribute!
Books!
Shop!

Powered by Joomla!®. Designed by: hosting personal turnkey reseller web hosting Valid XHTML and CSS.