Company Logo
Korzystając z tej formy współpracy jaką daje internet dla wszystkich, którzy szukają Boga w swoim życiu i chcą z radością spełniać jego wolę oraz trwać we wspólnocie parafialnej, jak również przeglądającym tę stronę życzę wszelkiego dobra, a dobry Bóg - Chrystus Król niech darzy pokojem i błogosławi na każdy dzień.

W skrócie

Msze święte
Niedziela i święta
8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 18.00
Dni powszednie
7.00, 18.00

 

Kancelaria parafialna

poniedziałek i czwartek
godz. 16.00 - 17.00

środa i sobota
godz. 8.00 - 10.00


Parafia Chrystusa Króla
al.29 Listopada 195,
31‑241 Kraków
tel. (12) 418 34 35

więcej informacji

Z życia parafii

 

  2022


Uroczystość Bożego Ciała
16.06.2022 r.


 

Rocznica I Komunii Św.
15.05.2022 r.
 


I Komunia Św.
01.05.2022 r.

Plik video - skrót


 

Uroczystość św. Stanisława
Imieniny ks. Proboszcza
08.05.2022 r.


 Wigilia Paschalna
16.04.2022 r.


 Niedziela Palmowa
10.04.2022 r.W związku ze zniesieniem ograniczeń serdecznie zapraszamy do udziału w obrzędach liturgicznych w naszym kościele.

 Pamiętajmy, że istnieje możliwość dezynfekcji rąk w przedsionku kościoła.


 

Informacje - 19 niedziela zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NA 19 NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
07.08.2022 r.

Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek – wspomnienie św. Dominika, kapłana Wtorek – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy.
Środa – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika
Czwartek - wspomnienie św. Klary, dziewicy
Sobota – święto Najświętszej Maryi Panny Kalwaryjskiej

Sprawy bieżące:

W środę po Mszy świętej wieczornej nowenna do MB Nieustającej Pomocy oraz w piątek po Mszy świętej wieczornej koronka do Miłosierdzia Bożego.

Pragniemy gorąco podziękować tym wszystkim, którzy dzisiaj złożyli ofiarę na budowę nowej świątyni w Bodzanowie. Wszystkich dzisiejszych ofiarodawców dołączamy do Mszy św. odprawianej w każdy drugi czwartek miesiąca o godz.18.00. Ks. Antoniemu, proboszczowi z Bodzanowa bardzo serdecznie dziękujemy za skierowane do nas słowo Boże i podzielenie się radosnym budowaniem nowej Świątyni. Z całego serca życzymy ks. Antoniemu dużo zdrowia, radości oraz ofiarnych i życzliwych ludzi , aby wspólnie doprowadzić do ukończenia budowy Kościoła i poprzez konsekrację oddać ją na własność Bogu i ludziom „ Szczęść Boże”.

Dzieci, młodzież i dorosłych zachęcamy do czytania wakacyjnej prasy katolickiej , która znajduje się na stoliku przy wejściu do zakrystii.

Wszystkim parafianom oraz gościom życzymy dobrej i pogodnej niedzieli oraz błogosławionego kolejnego tygodnia wakacyjnego.


 

Informacje - 18 niedziela zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NA 18 NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
31.07.2022 r.

W czwartek jako pierwszy miesiąca, będzie adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 – 18.00. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych.

W piątek jako pierwszy piątek miesiąca, spowiedź święta rano od godz. 6.30 – 7.00 i po południu od godz. 16. 00 – 18. 00.
Msza św. o godz. 18.00 zostanie odprawiona za naszych zmarłych, których wypominamy w ciągu całego roku, zaś po Mszy św. nabożeństwo pierwszo piątkowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
W piątek po Mszy św. porannej odwiedzimy naszych chorych z Komunią świętą. W sobotę na Mszę święta o godz. 7.00 zapraszamy wszystkich, którzy odprawiają pierwsze soboty miesiąca.

Jak co roku w sobotę 6 sierpnia w Święto Przemienienia Pańskiego wyrusza kolejna 42. piesza pielgrzymka Archidiecezji Krakowskiej z Wawelu na Jasną Górę. Hasłem tegorocznej pielgrzymki są słowa „Posłani w pokoju Chrystusa”. Msza św. o godz. 7.00 na Wzgórzu Wawelskim odprawiona przez Metropolitę Ks. Biskupa Marka Jędraszewskiego zapoczątkuje pielgrzymowanie na Jasną Górę. Więcej informacji znajdziemy na plakacie wywieszonym na tablicy ogłoszeń.

W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9. 30 wzmianka tajemnic różańcowy dla kobiet i mężczyzn, serdecznie zapraszamy.

W przyszłą niedzielę naszymi modlitwami i ofiarami będziemy wspierać budowę nowego Kościoła w Bodzanowie. Ks. Proboszcz Antoni to piąty kapłan z naszego rocznika, któremu ks. Kardynał powierzył budowę nowego Kościoła. Początki budowy sięgają 2016 roku i może za dwa lata przy dobrej pomocy jak twierdzi ks. Proboszcz Antoni uda się doprowadzić nowy Kościół do konsekracji, czego mu wszyscy z całego serca życzymy. Ks. Proboszcz wygłosi kazania na wszystkich Mszach świętych i zbierze ofiarę na ten wyjątkowy cel. Już dzisiaj wszystkim za dar serca serdeczne „Bóg zapłać”. Wiemy doskonale jak nasza parafia jest do dzisiaj wdzięczna tym wszystkim parafiom patronackim, które nam pomagały na pewnym etapie budowy Kościoła.

Czasopisma religijne dla dzieci i starszych są do nabycia na stoliku przy wejściu do zakrystii, serdecznie zachęcamy do czytania prasy katolickiej


 

Informacje - 15 niedziela zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NA 15 NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
10.07.2022 r.

 

Kalendarz Liturgiczny:

Poniedziałek – Święto św. Benedykta, opata , patrona Europy
Wtorek – Wspomnienie Św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika
Środa - Wspomnienie Świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta
Piątek - Wspomnienie Św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła
Sobota – Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel( MB Szkaplerznej) 

Sprawy bieżące:

Za dzisiejsze ofiary składane w drugą niedzielę miesiąca na potrzeby naszego Kościoła wszystkim wyrażamy serdeczne „Bóg zapłać”. Za wszystkich ofiarodawców i dbających o czystość naszego Kościoła w najbliższy czwartek o godz. 18.00, będzie odprawiona Msza święta na którą serdecznie zapraszamy.

W środę po Mszy świętej wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz w piątek po Mszy świętej wieczornej Koronka do Miłosierdzia Bożego.

W kancelarii parafialnej możemy zapisywać się na pielgrzymkę pieszą do Częstochowy, która wyruszy z Wawelu 6 sierpnia i będzie trwała do 11 sierpnia. Szczegółowe informacje na plakacie i tablicy ogłoszeń. Zapisy potrwają do 29 lipca.

Wszystkim, którzy korzystają z wypoczynku wakacyjnego, życzymy słonecznych dni oraz obfitych łask Bożych.


 

Informacje - 17 niedziela zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NA 17 NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
24.07.2022 r.


Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek - Święto św. Jakuba, apostoła
Wtorek – Wspomnienie świętych Joachima i Anny rodziców NMP
Piątek – Wspomnienie św. Marty , Marii i Łazarza

Sprawy bieżące:

W środę po Mszy świętej wieczornej nowenna do MB Nieustającej Pomocy oraz w piątek po Mszy świętej wieczornej koronka do Miłosierdzia Bożego.

Dzisiaj rozpoczyna się XXIII Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa: pod hasłem „Niesiemy narodom pokój Chrystusa”. Jak co roku po każdej Mszy świętej odbędzie się błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych. Przed zakończeniem Mszy św. odmówimy wspólnie modlitwę o uświęcenie naszych kierowców i pojazdów oraz szczęśliwe i bezpieczne podróżowanie. Zaś dla porządku bezpośrednio przy każdym samochodzie będzie poświęcenie wodą święconą i wręczenie pamiątki św. Krzysztofa. Dobrowolne ofiary, które składamy, są przeznaczone na środki transportu dla polskich misjonarzy, za pomoc dla misjonarzy wszystkim serdeczne „Bóg zapłać”.

W poniedziałek o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji ks. Krzysztofa jako dziękczynna z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo w dalszej posłudze kapłańskiej. Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszamy parafian.

Wszystkim naszym parafianom oraz gościom, życzymy dobrej i pogodnej niedzieli oraz błogosławionego kolejnego tygodnia wakacyjnego.


 

Informacje - 14 niedziela zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NA 14 NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
03.07.2022 r.
 

Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca, zamiast kazania chwila adoracji Pana Jezusa.

Po Mszy świętej o godz. 9.30 wzmianka tajemnic różańcowych dla kobiet i mężczyzn.

Prosimy nowe rodziny, które wprowadziły się w ostatnich miesiącach do parafii o zapisanie się w kancelarii, aby można było otrzymać opiekę duszpasterską.

W kancelarii parafialnej możemy zapisywać się na pielgrzymkę pieszą do Częstochowy, która wyruszy z Wawelu 6 sierpnia i będzie trwała do 11 sierpnia. Szczegółowe informacje na plakacie i tablicy ogłoszeń. Zapisy potrwają do 29 lipca.

W przyszłą niedzielę [jako drugą miesiąca] składka na tacę oraz ofiary składane w kopertach i na konto budowy będą przeznaczone na potrzeby naszego Kościoła.

Trwają wakacje i wszystkim dzieciom, młodzieży, rodzicom, nauczycielom, życzymy miłego wypoczynku i obfitych łask Bożych, ale nigdy nie zapominajmy o praktykach religijnych podczas wakacji oraz o odpowiednim stroju w czasie upałów, gdy przychodzimy do naszego czy też innego Kościoła.

Jeszcze raz wszystkim, którzy korzystają z wypoczynku wakacyjnego, życzymy bezpiecznych i słonecznych dni wakacyjnych.


 

Liturgia dnia

Triduum i Rekolekcje

 

 

2021 r.

Rekolekcje 
Wielkopostne
 

Zapraszamy


 2020 r.

Triduum
Paschalne
i
Rekolekcje 
Wielkopostne
online

Zapraszamy


 

Domowa Droga Krzyżowa

 

 

ZAPRASZAMY

Linki

 

 


 

 

 Contribute!
Books!
Shop!

Powered by Joomla!®. Designed by: hosting personal turnkey reseller web hosting Valid XHTML and CSS.