Company Logo
Korzystając z tej formy współpracy jaką daje internet dla wszystkich, którzy szukają Boga w swoim życiu i chcą z radością spełniać jego wolę oraz trwać we wspólnocie parafialnej, jak również przeglądającym tę stronę życzę wszelkiego dobra, a dobry Bóg - Chrystus Król niech darzy pokojem i błogosławi na każdy dzień.

W skrócie

Msze święte
Niedziela i święta
8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 18.00
Dni powszednie
7.00, 18.00

 

Kancelaria parafialna

poniedziałek i czwartek
godz. 16.00 - 17.00

środa i sobota
godz. 8.00 - 10.00


Parafia Chrystusa Króla
al.29 Listopada 195,
31‑241 Kraków
tel. (12) 418 34 35

więcej informacji

Z życia parafii

 

 2021


Poświęcenie i wręczenie
różańców
03.10.2021 r.


 Błogosławieństwo tornistrów
i przyborów szkolnych
05.09.2021 r.


Pożegnanie ks. Józefa
25.08.2021 r.


 Św. Krzysztofa
25.07.2021 r.


 I Komunie św. w 2021 r.


 Uroczystość 
Bożego Ciała
03.06.2021 r.

 


św. Stanisława
Imieniny ks. Proboszcza
08.05.2021 r.


Wigilia Paschalna
03.04.2021 r.


Poświęcenie pokarmów
03.04.2021 r.


Triduum Paschalne 2021 r.


 Niedziela Palmowa
28.03.2021 r.


 Poświęcenie strojów komunijnych
07.03.2021 r.


 Poświecenie książeczek
07.02.2021 r.


 

W związku z pandemią  w kościele obowiązuje limit osób - max. 75% obłożenia. Ważne: limit nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19.

Serdecznie zapraszamy do udziału w obrzędach liturgicznych w naszym kościele.

Pamiętajmy, że w kościele obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa oraz dezynfekcja rąk w przedsionku kościoła.


 

Akademia Złotej Jesieni

powstała przy naszej parafii w 2005r. Tworzą ją osoby, które oprócz poszerzania swojej wiedzy, pragną zdobywać nowe umiejętności, rozwijać swoje zainteresowania, poznawać ciekawych ludzi a przede wszystkim lubią przyjemnie spędzać swój wolny czas.

 

2017

 

2005

 

Opiekunem grupy jest ks. proboszcz Stanisław Wątroba, natomiast koordynatorem zajęć Aldona Kopyś. Słuchaczem może zostać każdy, kto jest już w wieku emerytalnym i w związku z zakończeniem pracy zawodowej ma mnóstwo wolnego czasu, a spotkania w kręgu innych osób, zbliżonych wiekiem i o podobnych zainteresowaniach sprawiają mu radość i przyjemność. W każdej chwili można dołączyć do naszej grupy- wystarczy przyjść na nasze spotkanie.

Spotkania  odbywają się raz w tygodniu, po wieczornej Mszy św. w pomieszczeniu przy zakrystii. Organizujemy tu zarówno wykłady, prelekcje jak też zajęcia w grupach. Prowadzimy tu również dyskusje i rozmowy na różne tematy. A więc przy kawie, herbacie, ciastku w towarzystwie serdecznych osób spędzamy mile i ciekawie swój wolny czas.

Zajęcia nasze trwają od października do maja (czerwiec - wrzesień, to przerwa na pracę w ogródkach, dłuższe wakacyjne wyjazdy z rodziną). Na uroczystym zakończeniu roku, każda osoba otrzymuje dyplom uczestnika Akademii Złotej Jesieni. Nie ma obowiązku uczestniczenia we wszystkich zajęciach, nie ma również egzaminów. A dyplomy końcowe mają charakter symboliczny. Przez wiele lat można zapisywać się na Akademię Złotej Jesieni, czyli przez wiele, wiele lat można uczestniczyć w jej zajęciach.


Zajęcia nasze są podzielone na następujące bloki tematyczne:

Spotkania edukacyjne - poszczególni uczestnicy przygotowują referaty na wcześniej ustalone, ciekawe tematy- o ich wyborze decydują sami uczestnicy,(m.in. cykl spotkań „Poznajemy patronów naszych ulic”. „Szlakiem krakowskich świętych”, „Wspomnienia z naszych pielgrzymek po sanktuariach Europy”)

Spotkania świąteczne - organizowane raz w miesiącu, w czasie których przy herbacie, kawie, owocach i słodkim poczęstunku, w towarzystwie serdecznych osób, obchodzimy ważne dla uczestników święta,(należy tu wymienić: uroczyste spotkanie z okazji rozpoczęcia kolejnego roku działalności, spotkanie ze św. Mikołajem, spotkanie opłatkowe, Dzień Babci i Dzień Dziadka. Dzień Kobiet, spotkanie przy jajeczku, Dzień Matki, wspólne grillowanie z okazji zakończenia roku).

Warsztaty plastyczne - usprawniające zdolności manualne i rozwijające zainteresowania (np, wykonanie kartek świątecznych, stroików, z masy solnej ozdób choinkowych, artystyczne malowanie wydmuszek, wykonanie z liści jesiennych wspaniałych bukietów róż a z resztek włóczki ciepłych bamboszy.)

Gimnastyka - w miesiącu marcu 2006r rozpoczęliśmy zajęcia z gimnastyki. Spotkania odbywały się raz w tygodniu. Każdy chętny poprawienia swojej kondycji przynosił karimatę i wygodny strój sportowy(najczęściej podkoszulek i dresy).Zajęcia obejmowały zestaw ćwiczeń mających na celu wydłużenie mięśni i ich uelastycznienie, poprawienie postawy ciała i ogólnie utrzymanie w dobrej kondycji fizycznej. Ze względu na zmianę pomieszczenia spotkań Akademii w 2009r zajęcia te zostały odwołane.

Gimnastyka umysłu - gimnastykujące umysł, dla sympatyków gry w szachy i brydża.

Spotkania o charakterze informacyjnym- w zależności od potrzeb.

Wieczory poezji i śpiewu - dla wszystkich miłośników poezji i śpiewu (w listopadzie wieczór poezji patriotycznej z okazji Święta Niepodległości, w styczniu śpiew kolęd).

Oprócz tego wspólnie chodzimy na różne imprezy kulturalne oferowane przez krakowskie ośrodki. Staramy się wybierać te, na które wstęp jest wolny - aby każdy z uczestników mógł pójść. Najczęściej korzystamy z ofert proponowanych przez Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki”. Tu należy wymienić bardzo miłe spotkanie z aktorką Dorotą Segdą, Tadeuszem Hukiem, koncert w wyk. A. Skoczek(flet) i M. Gardoń- Preinl (fortepian) oraz cykl bardzo ciekawych wykładów z psychologii prowadzonych przez Magdalenę Sękowską psychologa, terapeutę i doradcę rodzinnego Towarzystwa Rozwoju Rodziny.


Ale w sposób najpełniejszy Akademię Złotej Jesieni zobrazują wypowiedzi samych uczestników. Oto niektóre z nich:

Tosia :

„Cieszę się, że Akademia Złotej Jesieni powstała i mogę uczestniczyć w zajęciach, które nam organizuje. Bardzo cenię sobie znajomość z osobami, które poznałam za przyczyną Akademii.

Tym samym wyrażam słowa wdzięczności i uznania dla pani Aldony za to, że pomyślała o potrzebach tych osób.

Pomysł stworzenia Akademii w tutejszym środowisku jest szczególnie trafny, gdyż społeczność nasza jest młoda, nie zakorzeniona, mieszkańcy żyjący obok siebie nie znają się. W większości przybyliśmy z różnych miejscowości, gdzie otoczeni byliśmy gronem znajomych osób, które dawały nam poczucie bezpieczeństwa. Dzięki Akademii łatwiej zaadoptować się w nowym miejscu.

Dobrze Akademio, że jesteś, życzę ci dalszego rozwoju.”

Krysia :

„Uczestnictwo w spotkaniach Akademii Złotej Jesieni daje mi możliwość spotkania ciekawych ludzi, udział w różnorodnych zajęciach, wspólne oglądanie sztuk teatralnych, koncerty, zajęcia manualne, wykłady na interesujące tematy, trochę rozrywki, w tym ognisko, wspólne śpiewanie kolęd.

Zajęcia są interesujące, każdy może znaleźć dla siebie coś ciekawego i rozwinąć swoje umiejętności i zainteresowania.”

Marianna :

„Uczestnicząc w spotkaniach nawiązałam bardzo bliskie kontakty towarzyskie, co pomogło mi na łagodne wejście w nowe środowisko. Nie czuję się już taka samotna, bo w pobliżu mieszkają osoby, które znam. Z ochotą przychodzę na spotkania, gdzie oprócz mile spędzonego czasu, poszerzam swoją wiedzę i nabywam nowe umiejętności manualne. Mile wspominam warsztaty plastyczne, na których nauczyłam się robić z liści jesiennych wspaniałe bukiety róż.”

Antoni :

„Akademia Złotej Jesieni umożliwia nawiązanie nowych kontaktów i poznanie nowych ludzi. Jest to szczególnie cenne w naszym środowisku, gdzie większość z nas to ludzie, którzy przenieśli się z innych, często odległych miejscowości. Zajęcia w Akademii zobowiązują do wyjścia z domu, oderwania się od codziennych zajęć. Szkoda tylko, że jak dotychczas, w zajęciach bierze udział tak mało osób. Nasza grupa liczy około 14 osób.

Działająca przy naszej parafii Akademia Złotej Jesieni ma swój sens. Jest to wielkie wyzwanie dla nas wszystkich, a zarazem piękne dzieło. Jest jednak rzeczą istotną i ważną to, abyśmy potrafili wspólnie, w sposób umiejętny to dzieło tworzyć. Z radością czekamy na kolejne osoby, które dołączą do naszej grupy.Zakończenie Roku Akademii 2016/2017

 • dsc_0619_837
 • dsc_0621_839
 • dsc_0622_840
 • dsc_0623_841
 • dsc_0624_842
 • dsc_0626_844

Simple Image Gallery Extended

WSPÓLNE GRILLOWANIE 2010

 • grill-2010-0
 • grill-2010-1
 • grill-2010-2

Simple Image Gallery ExtendedSPOTKANIE PRZY JAJECZKU 2010

 • azj-wielkanoc-2010-0
 • azj-wielkanoc-2010-1
 • azj-wielkanoc-2010-2

Simple Image Gallery Extended

ZAKOŃCZENIE ROKU AKADEMII 2008 / 2009

 • akademia-zlotej-jesieni-0
 • akademia-zlotej-jesieni-1
 • akademia-zlotej-jesieni-2

Simple Image Gallery Extended
Liturgia dnia

Triduum i Rekolekcje

 

 

2021 r.

Rekolekcje 
Wielkopostne
 

Zapraszamy


 2020 r.

Triduum
Paschalne
i
Rekolekcje 
Wielkopostne
online

Zapraszamy


 

Domowa Droga Krzyżowa

 

 

ZAPRASZAMY

Linki

 

 


 

 

 Contribute!
Books!
Shop!

Powered by Joomla!®. Designed by: hosting personal turnkey reseller web hosting Valid XHTML and CSS.