Company Logo
Korzystając z tej formy współpracy jaką daje internet dla wszystkich, którzy szukają Boga w swoim życiu i chcą z radością spełniać jego wolę oraz trwać we wspólnocie parafialnej, jak również przeglądającym tę stronę życzę wszelkiego dobra, a dobry Bóg - Chrystus Król niech darzy pokojem i błogosławi na każdy dzień.

W skrócie

Msze święte
Niedziela i święta
8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 18.00
Dni powszednie
7.00, 18.00

 

Kancelaria parafialna

poniedziałek i czwartek
godz. 16.00 - 17.00

wtorek i sobota
godz. 8.00 - 10.00


Parafia Chrystusa Króla
al.29 Listopada 195,
31‑241 Kraków
tel. (12) 418 34 35

więcej informacji

Z życia parafii

 

  2022


Poświęcenie tornistrów
04.09.2022 r.


Uroczystość Bożego Ciała
16.06.2022 r.


 Rocznica I Komunii Św.
15.05.2022 r. 


I Komunia Św.
01.05.2022 r.

Plik video - skrót


 Uroczystość św. Stanisława
Imieniny ks. Proboszcza
08.05.2022 r.


 Wigilia Paschalna
16.04.2022 r.


 Niedziela Palmowa
10.04.2022 r.W związku ze zniesieniem ograniczeń serdecznie zapraszamy do udziału w obrzędach liturgicznych w naszym kościele.

 Pamiętajmy, że istnieje możliwość dezynfekcji rąk w przedsionku kościoła.


 

Niedziela Palmowa - 10.04.2022 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NA NIEDZIELĘ PALMOWĄ
10.04.2022 r.

Dzisiaj obchodzimy pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy, a tym samym rozpoczynamy Wielki Tydzień. Na każdej Mszy św. poświęcamy palmy.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 17.00, na Gorzkich Żalach będzie zbierana jak co roku składka na kwiaty do Bożego Grobu.

NABOŻEŃSTWA WIELKIEGO TYGODNIA - będą odprawiane według programu, który znajduje się na drugiej stronie programu rekolekcyjnego, który powinien znajdować się w każdej rodzinie. Program ten jest również na stronie internetowej naszej parafii. Starajmy się według tego programu przychodzić do Kościoła biorąc czynny udział w tych przepięknych nabożeństwach.

Ostatnia Droga Krzyżowa dla wszystkich, będzie w Wielki Piątek o godz. 17. 30, zaś bezpośrednio po niej będzie liturgia Wielkiego Piątku.

Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny w sobotę od godz. 9.00 do 14.00.

Procesja rezurekcyjna będzie w sobotę po zakończeniu Wigilii Paschalnej. Przy dobrej pogodzie przejdziemy trzy razy wokół Kościoła i Domu Parafialnego. Zapraszamy mężczyzn do niesienia baldachimu, dzieci w strojach krakowskich do sypania kwiatów, schole dziecięcą „Baranki Boże”, młodzież szkolną i starszą oraz dorosłych. Na procesję przynosimy wszyscy świece chrzcielne lub gromnice odpowiednio przygotowane i zabezpieczone.

W poniedziałek 11 kwietnia o godz. 19.00 w kościele, odbędzie się próba dzieci komunijnych, wszystkich serdecznie zapraszamy.

Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone w dzisiejszą drugą niedzielę miesiąca na potrzeby naszego Kościoła. Za wszystkich ofiarodawców będzie odprawiana Msza św. w najbliższy Wielki Czwartek o godz. 18.00, na którą serdecznie zapraszamy. Bardzo dziękujemy naszym paniom z grupy charytatywnej, które przygotowały paczki wielkanocne dla wielu rodzin naszej parafii i dla matek z dziećmi z Ukrainy. Podziękowania należą się również tym wszystkim, którzy okazali dar serca i podzielili się produktami żywnościowymi dla potrzebujących, wszystkim serdeczne „Bóg zapłać”.

Dodatkowa spowiedź święta będzie: Wielki Czwartek i Wielki Piątek ; 7.00 – 9.00; 16.00 – 17.00; 21.00 -24.00; Wielka Sobota; 9.00 – 14.00.

W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły!, a w Wielką Sobotę do rezurekcji obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Ofiary składane przy Grobie Pańskim i Adoracji Krzyża, przeznaczone są w całości na utrzymanie Grobu Bożego w Jerozolimie.

 

Liturgia dnia

Triduum i Rekolekcje

 

 

2021 r.

Rekolekcje 
Wielkopostne
 

Zapraszamy


 2020 r.

Triduum
Paschalne
i
Rekolekcje 
Wielkopostne
online

Zapraszamy


 

Domowa Droga Krzyżowa

 

 

ZAPRASZAMY

Linki

 

 


 

 

 Contribute!
Books!
Shop!

Powered by Joomla!®. Designed by: hosting personal turnkey reseller web hosting Valid XHTML and CSS.