Company Logo
Korzystając z tej formy współpracy jaką daje internet dla wszystkich, którzy szukają Boga w swoim życiu i chcą z radością spełniać jego wolę oraz trwać we wspólnocie parafialnej, jak również przeglądającym tę stronę życzę wszelkiego dobra, a dobry Bóg - Chrystus Król niech darzy pokojem i błogosławi na każdy dzień.

W skrócie

Msze święte
Niedziela i święta
8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 18.00
Dni powszednie
7.00, 18.00

Kancelaria parafialna
w poniedziałek i czwartek
od godz. 19.00 do 20.00
we wtorek i sobotę
od 8.00 do 9.00 

Parafia Chrystusa Króla
al.29 Listopada 195,
31‑241 Kraków
tel. (12) 418 34 35

więcej informacji

Z życia parafii

 

 2018 


Rozpoczęcie Roku Szkolnego
i Katechetycznego

02.09.2018 r.

 


Kolonia wakacyjna
Liturgicznej Służby Ołtarza

 


Poświęcenie pojazdów
22.07.2018 r.


 Nowi ministranci i nowe scholistki
17.06.2018 r.


Przedwakacyjne spotkanie
17.06.2018 r.


I Komunia Święta
06.05.2018 r.


Uroczystość Bożego Ciała
31.05.2018 r.


Rocznica I Komunii świętej
13.05.2018 r.

 


św. Stanisława, Biskupa i Męczennika
08.05.2018


Wigilia Paschalna
31.03.2018


Wielki Piątek
30.03.2018


Wielki Czwartek
29.03.2018


Niedziela Palmowa
25.03.2018


Poświęcenie strojów
komunijnych


Kolędowanie "Baranki Boże"


Zimowisko 2018

 


Poświęcenie świeć 
i książeczek - 04.02.2018 

 


Spotkanie opłatkowe
Grup Parafialnych
06.01.2018 r.

 


 2017


Z życia parafii w 2017 r.
Galeria


 

 

 

Informacje - 24 niedziela zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie
na 24 niedzielę Zwykłą  
16.09.2018 r.


Dziękujemy wszystkim tym, którzy odpowiedzieli na zaproszenie i uczestniczyli w miniony czwartek w nabożeństwie różańcowym i Mszy św. za naszą Ojczyznę w ramach Jubileuszu 100. rocznicy Niepodległości serdeczne „Bóg zapłać”.

Wszystkim dzisiejszym ofiarodawcom na cele parafii św. Kingi w Krakowie wyrażamy serdeczne „Bóg zapłać”. Ks. proboszczowi Jackowi Koniecznemu, wieloletniemu Dyrektorowi Duszpasterstwa Rodzin w Archidiecezji Krakowskiej dziękujemy za wygłoszone kazania i możliwości uczczenia relikwii św. Jana Pawła II, zaś w dalszych poczynaniach budowlanych życzymy jak najszybszego przygotowania parafian i Kościoła wraz z zapleczem duszpasterskim do uroczystej konsekracji Kościoła.

Do Bazyliki w Mogile już tradycyjnie Ojcowie Cystersi zapraszają naszą parafię w najbliższą środę 19 września na Mszę św. o godz. 18.00. Więcej informacji znajduje się na plakacie wywieszonym na tablicy ogłoszeń i na folderach dostępnych na stoliku z czasopismami religijnymi.

Ministranci i lektorzy spotkanie mają w sobotę o godz. 10.00, zaś schola parafialna o godz. 11.00, serdecznie zapraszamy.

Młodzież parafialna swoje spotkanie będzie mała w sobotę o godz. 19.00, na które serdecznie zapraszamy.

Trwają jeszcze zapisy dzieci z klas trzecich do pierwszej Komunii świętej i młodzieży do bierzmowania.

Dziękujemy za przygotowanie Kościoła na dzisiejszą niedzielę, zaś na najbliższą sobotę na godz. 8.00 do sprzątania Kościoła zapraszamy rodziny mieszkające przy ul. Felińskiego w bl. nr 27.


 

Informacje - 23 niedziela zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie
na 23 niedzielę zwykłą
09.09.2018 r.

Za dzisiejsze ofiary składane na potrzeby naszego Kościoła wszystkim wyrażamy serdeczne „Bóg zapłać”.

W najbliższy czwartek o godz. 18.00, będzie odprawiona Msza święta z kazaniem w intencji naszej parafii i naszej Ojczyzny w ramach Nowenny Jubileuszowej w 100. rocznicę odzyskania Niepodległości. Po Mszy św. zostanie odmówiony różaniec, który poprowadzą róże kobiet i mężczyzn a po nim modlitwy uwielbienia i dziękczynienia za wolną, suwerenną i niepodległą Ojczyznę. Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszamy wszystkie grupy dziecięce, młodzieżowe, różańcowe i wszystkich parafian.

Trwają zapisy dzieci z klas trzecich do pierwszej Komunii świętej. Pierwsze spotkanie z rodzicami dzieci komunijnych będzie 27 września o godz. 19.00 w salce katechetycznej.

Trwają również zapisy i uzupełnienia młodzieży od szóstej do ósmej klasy oraz klasy trzecie gimnazjalne. Msza św. dla wszystkich przygotowujących się do bierzmowania wraz z rodzicami będzie 26 września o godz. 19.00.

Ministranci i lektorzy spotkanie powakacyjne mają w sobotę o godz. 10.00, zaś schola parafialna o godz. 11.00, serdecznie zapraszamy. Młodzież parafialna swoje spotkanie będzie mała w sobotę o godz. 19.00, na które serdecznie zapraszamy.

W przyszłą niedzielę naszymi modlitwami i ofiarami będziemy wspierać parafię św. Kingi w Krakowie, która od 1999 roku tworzy nową parafię i buduje Kościół wraz z zapleczem duszpasterskim. Do konsekracji Kościoła brakuje im jeszcze wiele, muszą jeszcze wybudować wieżę kościoła i dom parafialny. Ks. proboszcz Jacek Konieczny, który jest już trzecim proboszczem buduje obecnie dom parafialny w którym chce zamieszkać wraz z ks. wikariuszem. W tym roku przed zimą chce ten dom parafialny zadaszyć. Dlatego w duchu pomocy chrześcijańskiej w przyszłą niedzielę wygłosi kazania na wszystkich Mszach świętych i ofiary które zbierze przeznaczy na ten cel. Wszystkim parafianom już dzisiaj składamy serdeczne „Bóg zapłać' za okazany dar serca na cele parafii św. Kingi w Krakowie.

Dziękujemy za przygotowanie Kościoła na dzisiejszą niedzielę, zaś na najbliższą sobotę na godz. 8.00 do sprzątania Kościoła zapraszamy rodziny mieszkające przy ul. Felińskiego w bl. nr 26.


Informacje - Uroczystość Matki Bożej Czestochowskiej

Ogłoszenia duszpasterskie
na Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej
- 26.08.2018r.

Dzisiejsza Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej przypomina nam o Ślubach Jasnogórskich, które wyznaczają wieloletni program pracy w zwalczaniu wad narodowych w naszej Ojczyźnie. Trzeba nam modlić się za naszą Ojczyznę, aby ci wszyscy którzy otrzymali mandat wyborczy mogli służyć mądrze i kierować sprawiedliwie naszą Ojczyzną.

W sobotę jako pierwszą miesiąca serdecznie zapraszamy na Mszę świętą o godz. 7.00 wszystkich, którzy odprawiają pierwsze soboty miesiąca.
W sobotę na godz. 11.00 zapraszamy scholkę parafialną na pierwsze spotkanie powakacyjne.

W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 9.30 wzmianka tajemnic różańcowych dla kobiet i mężczyzn, serdecznie zapraszamy.

W przyszły poniedziałek 3 września rozpocznie się Nowy Rok szkolny i katechetyczny. Dzieci po przerwie wakacyjnej wrócą do przedszkoli i szkół. Już w najbliższą niedzielę na Mszy świętej o godz. 11.00 dla dzieci najmłodszych poświęcimy książki, zeszyty i tornistry, zaś wszystkie dzieci otrzymają specjalne książeczki w które będą wklejać co niedzielę tematyczne obrazki, serdecznie zapraszamy dzieci z rodzicami.

W poniedziałek 3 września na godz. 10.00 już dzisiaj serdecznie zapraszamy wszystkie przedszkola znajdujące się na terenie naszej parafii na uroczystą Mszę świętą w intencji dzieci, rodziców, nauczycieli oraz wszystkich tych w których rękach jest /zapowiadana od wielu lat/ budowa szkoły podstawowej.


Uroczysta Msza święta

Serdecznie zapraszamy Dyrekcję, Grono Pedagogiczne oraz cały Personel wraz z Dziećmi i Rodzicami wszystkich Przedszkoli znajdujących się na terenie Parafii Chrystusa Króla, na Mszę Świętą na rozpoczęcie nowego Roku Szkolnego 2018/2019, która w odbędzie się w Kościele Parafialnym p.w. Chrystusa Króla w Krakowie, dn. 03.09.2018 r. o godz. 10.00.

Podczas tej Mszy św. modlić się będziemy: „O Boże błogosławieństwo i wszelkie potrzebne łaski w nowym roku szkolnym dla Dzieci, Dyrekcji, Nauczycieli i Pracowników Przedszkoli mieszczących się na terenie Parafii Chrystusa Króla oraz o szybkie rozpoczęcie budowy szkoły na osiedlu Gotyk”.


Ksiądz Proboszcz Stanisław Wątroba
wraz z Dyrekcją i Personelem
Przedszkola Publicznego Parafii Chrystusa Króla im. św. Jana Pawła II


Informacje - 19 niedziela zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie
na 19 niedzielę Zwykłą
12.08.2018 r.

Za dzisiejsze ofiary składane na potrzeby naszego Kościoła wszystkim wyrażamy serdeczne „Bóg zapłać”.

W najbliższy czwartek o godz. 18.00, będzie odprawiona kolejna Msza święta z kazaniem w intencji naszej parafii i Ojczyzny w ramach Nowenny Jubileuszowej w 100. rocznicę odzyskania Niepodległości. Po Mszy św. zostanie odmówiony różaniec, który poprowadzą róże kobiet i mężczyzn a po nim modlitwy uwielbienia i dziękczynienia za wolną, suwerenną i niepodległą Ojczyznę. Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszamy wszystkie grupy dziecięce, młodzieżowe, różańcowe i wszystkich parafian.

W środę obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, porządek Mszy świętych w naszym Kościele będzie niedzielny o godz. 8.00; 9.30; 11.00; 12.30; 18.00. Tak jak co roku na każdej Mszy św. będzie poświęcenie ziół i kwiatów, nie zapominajmy o tym, że dla każdego wierzącego chrześcijanina jest obowiązkiem aby uczestniczyć w tym dniu we Mszy świętej. W Uroczystość Wniebowzięcia NMP przypada ŚWIĘTO WOJSKA POLSKIEGO. W tym dniu modlimy się za wszystkie rodziny wojskowe z naszej parafii i życzymy im szczególnego błogosławieństwa w tej niełatwej i niebezpiecznej służbie dla naszej Ojczyzny.

Dziękujemy za przygotowanie Kościoła na dzisiejszą niedzielę, zaś na najbliższą sobotę na godz. 8.00 do sprzątania Kościoła zapraszamy rodziny mieszkające przy ul. Felińskiego w bl. nr 22A.

Dzieci, młodzież i dorosłych zachęcamy do czytania wakacyjnej prasy katolickiej , która znajduje się na stoliku przy wejściu do zakrystii.


Liturgia dnia

Sprzątanie kościoła


Sobota

22.09.2018 r.

od godz. 8.00 - 10.00

 

Mieszkańcy bloku
przy ul. Felińskiego bl. 27

Droga Krzyżowa

 

Rozważania św. Jana Pawła II

ZAPRASZAMY

Linki

 

 

 Contribute!
Books!
Shop!

Powered by Joomla!®. Designed by: hosting personal turnkey reseller web hosting Valid XHTML and CSS.