Company Logo
Korzystając z tej formy współpracy jaką daje internet dla wszystkich, którzy szukają Boga w swoim życiu i chcą z radością spełniać jego wolę oraz trwać we wspólnocie parafialnej, jak również przeglądającym tę stronę życzę wszelkiego dobra, a dobry Bóg - Chrystus Król niech darzy pokojem i błogosławi na każdy dzień.

W skrócie

Msze święte
Niedziela i święta
8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 18.00
Dni powszednie
7.00, 18.00

Kancelaria parafialna
w poniedziałek i czwartek
od godz. 19.00 do 20.00
we wtorek i sobotę
od 8.00 do 9.00 

Parafia Chrystusa Króla
al.29 Listopada 195,
31‑241 Kraków
tel. (12) 418 34 35

więcej informacji

Z życia parafii

 

 2019


Poświęcenie książeczek
03.02.2019 r.


Koncert kolęd
27.01.2019 r.


Spotkanie opłatkowe
06.01.2019 r.


 

 

 

Informacje - 6 niedziela zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie
na 6 niedzielę zwykłą
17.02.2019 r.

Dzisiaj po Mszy św. wieczornej o godz. 19.00 będzie kolejna katecheza biblijna, wszystkich chętnych, którzy chcą pogłębić wiedzę na temat Pisma Świętego, serdecznie zapraszamy.

We wtorek na godz. 20.00 do salki katechetycznej, zapraszamy wspólnotę mężczyzn na kolejne spotkanie.

W poniedziałek i w środę o godz. 19.00 w salce katechetycznej będzie wydawanie strojów komunijnych, dzieci komunijne wraz z rodzicami serdecznie zapraszamy.

W piątek na godz. 19.00 zapraszamy do kościoła młodzież z klas VIII i III-ich gimnazjalnych, oraz tych, którzy nie byli jeszcze do bierzmowania na obowiązkową próbę do bierzmowania. Ks biskup Jan Zając w niedzielę 17 marca o godz. 12.30 udzieli sakramentu bierzmowania sporej grupie naszej młodzieży. Bardzo prosimy rodziców, świadków oraz wszystkich parafian o modlitwę za ks. biskupa i naszą młodzież aby dobrze przygotowała swoje serca na przyjęcie darów Ducha Świętego.

Za przygotowanie Kościoła na dzisiejszą niedzielę serdeczne „Bóg zapłać”, zaś na najbliższą sobotę na godz. 8.00 do sprzątania Kościoła zapraszamy rodziny mieszkające przy ul. Kuźnicy Kołł. w bl. nr 13A.


 

Koncert kolęd -27.01.2019 r.

W Ewangelii dzisiejszej Pan Jezus ogłosił rok łaski od Pana, który wciąż trwa i będzie trwał, aż do Jego powtórnego przyjścia. Czas łaski, który jest nam podarowany przez Boga niech pozwoli w pełni wykorzystać nam ten niezwykły dar życia dzieci Bożych. A dzień dzisiejszy jak mówi Kapłan Ezdrasz jest poświęcony Bogu naszemu i nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest ostoją naszą. Niech dzisiejsze wspólne kolędowanie w naszym kościele będzie wyrazem naszej miłości do Nowo narodzonego Boga i wyrazem szacunku wobec każdego z nas. Kolędowanie w Polsce jest głęboko zakorzenione w polskiej tradycji. Tradycja śpiewania kolęd do nas przywędrowała z Zachodu już w XV wieku. Za przysłowiowy „złoty wiek polskich kolęd” uważa się przełom XVII i XVIII wieku. Za najstarsze kolędy uważa się: „Anioł pasterzom mówił”, „W żłobie leży”, „Przybieżeli do Betlejem”, „Lulajże Jezuniu”, „Gdy śliczna Panna” oraz „Jezus malusieńki”. Wszystkie kolędy niezależnie od wieku, w którym powstały opowiadają o narodzinach Chrystusa oraz o doniosłości tego wydarzenia i jego znaczeniu dla wszystkich chrześcijan. Śpiewanie kolęd jest zwyczajem stwarzającym niepowtarzalną atmosferę niosącą radość. Kolędowanie pozwala na budowanie poczucia wspólnoty oraz jedności. Wspólne śpiewanie zbliża do siebie ludzi, sprawia, że znika odczucie osamotnienia. Ponadto kolędowanie pomaga w pielęgnowaniu wiary chrześcijańskiej oraz rozwija wrażliwość duchową. Największą popularność w wymiarze międzynarodowym zyskała kolęda „Cicha noc”. Po raz pierwszy została zaśpiewana w 1818 roku, a więc ma już 199 lat i przetłumaczona na ponad 300 języków. W naszej parafii to już drugi rok, gdzie w ostatnią niedzielę stycznia, możemy razem wspólnie śpiewać kolędy wraz Zespołem Ludowym z Łapanowa.

Galeria>>>4 niedziela Adwentu

 Ogłoszenia duszpasterskie
na 4 niedzielę ADWENTU

- 23.12.2018 r.

Wigilia Bożego Narodzenia, przypada w poniedziałek. Wieczorem o godz. 18.00 nie ma Mszy świętej bo wszyscy w tym czasie zasiądziemy o do stołów Wigilijnych. Ostatnie roraty odprawimy w poniedziałek rano o godz. 7.00 i tradycyjnie możemy zabrać do swoich rodzin „Betlejemskie Światło Pokoju”. Dzieci już w sobotę na wieczornych roratach otrzymały zasłużone nagrody. Rodzicom, których dzieci tak pięknie chodziły na roraty, gorąco dziękujemy, dziękujemy wszystkim tym którzy codziennie śpiewali godzinki do Matki Bożej przed roratami ”Bóg zapłać”.

Uroczysta pasterka jak co roku będzie o godz. 24.00, na którą serdecznie zapraszamy parafian i gości.

We wtorek obchodzimy Boże Narodzenie, zaś w środę obchodzimy Święto św. Szczepana, porządek Mszy św. jest niedzielny.

Bardzo dziękujemy paniom z grupy charytatywnej za przygotowanie 40-stu paczek świątecznych, oraz dziękujemy tym rodzinom, które podzieliły się produktami żywnościowymi z potrzebującymi. Ta choć symboliczna pomoc potrzebującym rodzinom dobrze wpisuje się od 10-ciu lat w naszą parafię, zatem jeszcze raz wszystkim serdeczne „Bóg zapłać”.

W czwartek 27 grudnia rozpoczynamy wizytę duszpasterską zwaną „kolędą”. Służba liturgiczna wcześniej powiadamia nasze rodziny o kolędzie. Ofiary dobrowolne z kolędy przeznaczone są jak co roku na ogólne budownictwo sakralne, Papieski Uniwersytet Jana Pawła II, Seminarium Duchowne, utrzymanie księży chorych i emerytów w Makowie Podhalańskim i Swoszowicach oraz niewielka część jako wynagrodzenie dla księży pracujących w naszej parafii.

Wizyta duszpasterska od 27.12.2018 do 30.12.2018 r.

Czwartek - 27 grudnia od godz. 14. 30

  • ul. Parkowa, Urodzajna, Trzecia Góra; ul. Marczyńskiego bl. nr 2

Piątek - 28 grudnia od godz. 14.30

  • ul. Witkowicka, Kwiatowa /domki/; ul. Marczyńskiego bl. nr 4

Sobota - 29 grudnia od godz. 9.30

  • ul. Arsenał, Belwederczyków, Banacha, Potockiego, al. 29 Listopada/ domki/;
  • ul. Ks. Meiera, Grabczaka /domki/ - /od godz. 15. 00/
  • ul. Marczyńskiego bl. nr 6 i bl. nr 7

Niedziela - 30 grudnia od godz. 14.30

  • ul. Krakowska; ul. Marczyńskiego bl. nr 8


 

Życzenia Bożonarodzeniowe

 

Drodzy Parafianie oraz wszyscy w Chrystusie Panu!

Uroczystość Bożego Narodzenia, kieruje nasze myśli i serca w stronę stajenki betlejemskiej,
gdzie narodził się dla każdego z nas Chrystus Pan Zbawiciel.
Do tej stajenki betlejemskiej zaprowadziła nas Maryja i Jan Chrzciciel,
którzy pozwolili porwać się i poprowadzić Duchowi Świętemu.

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia z całego serca
przesyłam Wam drodzy parafianie i wszyscy w Chrystusie Panu
najlepsze życzenia;
wielu głębokich przeżyć, wewnętrznej radości i pokoju.
Niech czas świąteczny wypełniony będzie
ciepłem rodzinnym i prawdziwym doświadczeniem Bożej obecności.
Niech każdy z nas da się prowadzić Duchowi,
Duchowi mądrości i Duchowi prawdy.
Niech nowo narodzony Zbawiciel
obdarzy was wszystkich błogosławieństwem
na czas Bożego Narodzenia
i każdy dzień Nowego 2019 roku.Z modlitewną pamięcią i kapłańskim błogosławieństwem
Ks. proboszcz Stanisław Wątroba


 

Uroczystość Chrystusa Króla


UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA
-25.11.2018 r.

W dniu dzisiejszym - 25 listopada nasza wspólnota parafialna obchodziła Uroczystość Odpustową.

Sumę z procesją eucharystyczną o godz. 12.30, odprawił w koncelebrze;  ks. Kanonik Zygmunt Kosowski -jako główny celebrans, koncelebrowali zaś - ks. Stanisław Wątroba - proboszcz parafii oraz ks. Krzysztof Dudek – sercanin, znany wszystkim rekolekcjonista.

Uczestnicząc w dzisiejszej uroczystości odpustowej mogliśmy zyskać odpust zupełny, przez wypełnienie odpowiednich warunków tj. być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię świętą i odmówić modlitwę na intencję Ojca św. Franciszka.

Z okazji dzisiejszego odpustu parafialnego ku czci Chrystusa Króla pragniemy gorąco wszystkim podziękować, za każdą dobroć i życzliwość jaką kierujecie w trosce o swoją Świątynię zarówno w wymiarze materialnym jak i w wymiarze duchowym. Jako duszpasterze i rada parafialna wyrażamy wszystkim serdeczne „Bóg zapłać”. Za wszystkich , którzy przybywają do naszej świątyni modlimy się każdego dnia i odprawiamy Mszę św. w każdy drugi czwartek miesiąca o godz. 18.00.

Niech dobry Bóg – Chrystus Król Wszechświata, którego dzisiaj przyjmujemy w nasze serca, rodziny, w nasze szkoły, miejsca pracy, służby i wypoczynku, niech wszystkim błogosławi i wynagradza obficie swoimi łaskami.

Galeria>>>


Liturgia dnia

Sprzątanie kościoła


Sobota

23.02.2019 r.

od godz. 10.00

 

Mieszkańcy bloku
przy ul. Kuźnicy Kołł. 
nr 13
A

Droga Krzyżowa

 

Rozważania św. Jana Pawła II

ZAPRASZAMY

Linki

 

 

 Contribute!
Books!
Shop!

Powered by Joomla!®. Designed by: hosting personal turnkey reseller web hosting Valid XHTML and CSS.