Company Logo
Korzystając z tej formy współpracy jaką daje internet dla wszystkich, którzy szukają Boga w swoim życiu i chcą z radością spełniać jego wolę oraz trwać we wspólnocie parafialnej, jak również przeglądającym tę stronę życzę wszelkiego dobra, a dobry Bóg - Chrystus Król niech darzy pokojem i błogosławi na każdy dzień.

W skrócie

Msze święte
Niedziela i święta
8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 18.00
Dni powszednie
7.00, 18.00

Kancelaria parafialna
w poniedziałek i czwartek
od godz. 16.00 do 17.00
we wtorek i sobotę
od 8.00 do 10.00 

Sprawy związane z sakramentem małżeństwa a szczególnie sporządzanie protokołu przedślubnego będzie
we wtorek lub w sobotę
w godzinach od 8.00 do 10.00

Parafia Chrystusa Króla
al.29 Listopada 195,
31‑241 Kraków
tel. (12) 418 34 35

więcej informacji

Z życia parafii

 

 2020


Koncert kolęd - 26.01.2020 r.
Zespołem Ludowym z Łapanowa


 

Poświęcenie książeczek


Spotkanie opłatkowe
06.01.2020 r.


Niedziela Chrztu Pańskiego

Ogłoszenia na Niedzielę
Chrztu Pańskiego
07.01.2018 r.
 

Dzisiaj przypada pierwsza niedziela miesiąca, zamiast kazania chwila adoracji Pana Jezusa. Po Mszy św. o godz. 9.30 wzmianka tajemnic różańcowych dla kobiet i mężczyzn.

Na Mszy św. o godz. 12.30, w szczególny sposób modlimy się za te rodziny, które przyjęły kolędę w minionym tygodniu.

Przypominamy, że młodzież przygotowująca się do bierzmowania będzie miała spotkania dopiero po zakończonej kolędzie.

Kancelaria parafialna na czas kolędy, będzie czynna tylko po Mszy świętej porannej, zaś wieczorem nie będzie czynna.

Na najbliższą sobotę do sprzątania Kościoła zapraszamy rodziny mieszkające przy ul. Banacha i Potockiego.

W przyszłą niedzielę [ jako drugą miesiąca ] składka przeznaczona będzie na potrzeby naszego Kościoła.

Na stoliku z czasopismami można jeszcze nabyć najnowszy numer czasopisma „Niedziela” w którym jest artykuł obszerny o naszej parafii.

Wizyta duszpasterska w najbliższym tygodniu;

Poniedziałek - 8 stycznia od godz. 14.00

 • ul. Felińskiego bl. nr 19; 21; 
 • ul. Kuźnicy Kołł. bl. nr 17 k 

Wtorek - 9 stycznia od godz. 14.00

 • ul. Felińskiego bl. nr 22; 
 • ul. Kuźnicy Kołł. bl. 2

Środa - 10 stycznia od godz. 14.00

 • ul. Felińskiego bl. nr 20; 
 • ul. Kuźnicy Kołł. bl. nr 17 i

Czwartek – 11 stycznia od godz. 14.00

 • ul. Felińskiego bl. 22A; 
 • ul. Kuźnicy Kołł. bl. nr 4

Piątek – 12 stycznia od godz. 14.00

 • ul. Felińskiego bl. 23; 
 • ul. Kuźnicy Kołł. bl. nr 15; 15C

Sobota – 13 stycznia od godz. 9.30

 • ul. Felińskiego bl. 20A; 
 • ul. Kuźnicy Kołł. /domki – od godz. 9.00 nr nieparzyste i od godz. 13.00 nr parzyste / 

Niedziela – 14 stycznia od godz. 14.00

 • ul. Felińskiego bl. nr 25; 
 • ul. Kuźnicy Kołł. bl. nr 25 C-J ; 25 L


 

Uroczystość Bożego Narodzenia

 

Drodzy Parafianie oraz wszyscy w Chrystusie Panu!

Uroczystość Bożego Narodzenia, kieruje nasze myśli i serca w stronę stajenki betlejemskiej, gdzie narodził się dla każdego z nas Chrystus Pan Zbawiciel. Ta niezwykła tajemnica Bożej Miłości każe nam pochylić się przed nowo narodzonym i zapalić na nowo serca do dawania świadectwa o tej wielkiej miłości Boga i Człowieka.

Na Święta Bożego Narodzenia, przesyłam wam drodzy parafianie i wszyscy w Chrystusie Panu najlepsze życzenia; wielu głębokich przeżyć, wewnętrznego spokoju i radości. Niech czas świąteczny wypełniony będzie ciepłem rodzinnym i prawdziwym doświadczeniem Bożej obecności. Niech nowo narodzony Zbawiciel obdarzy was wszystkich błogosławieństwem na każdy dzień nadchodzącego Nowego Roku. 

Z darem modlitwy, należną czcią i wdzięcznością
oraz kapłańskim błogosławieństwem
Ks. proboszcz Stanisław Wątroba


 

Uroczystość Odpustowa


Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata w naszej parafii obchodziliśmy odpust parafialny. O godz. 12.30 odbyła się uroczysta suma odpustowa z procesją, której przewodniczył ks. Marek Kościelniak, który był wikariuszem w naszej parafii. Kazania wygłosił na wszystkich Mszach świętych sercanin ks. Sławomir Kamiński, który głosił nam ostatnie rekolekcje wielkopostne. Na zakończenie sumy odpustowej odbyło się wystawienie Najświętszego Sakramentu i procesja wokół kościoła. W gronie wspólnoty parafialnej i przybyłych gości odśpiewaliśmy Te Deum dziękczynne za nasz Kościół i całą parafię. 

 

Galeria >>>


 

Uroczystość Chrystusa Króla

Ogłoszenia duszpasterskie
na UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA
26.11.2017 r.

   

W dzisiejszą uroczystość odpustową możemy zyskać odpust zupełny na zwykłych warunkach.

W piątek przypada pierwszy piątek miesiąca, spowiedź święta rano od godz. 6.30 – 7. 30 oraz po południu od godz. 17.00 – 18.30.
W piątek po Mszy porannej odwiedzimy naszych chorych z Komunią świętą.

W sobotę na Mszę świętą o godz. 7.00 rano serdecznie zapraszamy tych, którzy odprawiają pierwsze soboty miesiąca.

W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 9.30 wzmianka tajemnic różańcowych dla kobiet i mężczyzn, zaś na Mszy św. o godz 12.30, będzie poświęcenie medalików dla dzieci komunijnych.
Spotkanie z rodzicami tych dzieci będzie w najbliższy czwartek 30 października o godz. 19.00 w salce katechetycznej.

W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent. Roraty będą odprawiane w niedzielę o godz. 8.00, zaś w ciągu tygodnia o godz. 18.00. Zapraszamy dzieci z lampionami, młodzież i dorosłych.

W przyszłą niedzielę zostaną poświęcone opłatki na stół wigilijny dla każdej rodziny. Rada parafialna, będzie je rozprowadzać przez kolejne niedziele adwentowe w kruchcie naszego kościoła. Za składane ofiary dobrowolne, które w całości, będą przeznaczone na ogrzewanie naszego kościoła serdeczne „Bóg zapłać”.

Za przygotowanie Kościoła na dzisiejszą niedzielę dziękujemy, zaś na najbliższą sobotę na godz. 8.00 do sprzątania Kościoła zapraszamy rodziny mieszkające przy ul. Urodzajnej i Kwiatowej.

Z okazji dzisiejszego odpustu parafialnego pragniemy gorąco podziękować wszystkim, za każdą dobroć i życzliwość jaką kierujecie w trosce o swoją Świątynię. Jako duszpasterze i rada parafialna wyrażamy wszystkim serdeczne „ Bóg zapłać”. Niech dobry Bóg – Chrystus Król, którego dzisiaj przyjmujemy w nasze życie, błogosławi i wynagradza obficie swoimi łaskami. Za wszystkich parafian i gości przybywających do naszej świątyni modlimy się każdego dnia i odprawiamy Mszę św. o godz. 18.00 w każdy drugi czwartek miesiąca.


 

Podziękowanie ks. Proboszcza

„Tam gdzie jest biskup, tam gromadzi się Kościół zbudowany z żywych kamieni”, tak gromadziliśmy się w tych dniach wokół ks. biskupa Jana , który jest uobecnieniem samego Chrystusa i który przyniósł nam pokój i dobrą Nowinę. 

Ekscelencjo ks, Biskupie Janie

Z całego serca pragnę wyrazić gorące podziękowanie za ten czas twego nawiedzenia naszej parafii , za ten czas szczególnej modlitwy i refleksji, czas rozważania i pogłębiania naszej wiary. To spotkanie z Tobą, zapewne głęboko wpisze się w sercach wszystkich parafian i gości oraz dobrze wpisze się w dalszą historię naszej parafii Chrystusa Króla.

Podziękowanie kieruję do całej parafii i gości, do ks. Józefa i do służby liturgiczne , scholi, pana kościelnego, pana organisty i wszystkich grup parafialnych z opiekunami, że odpowiedzieli na zaproszenie i nie wymawiali się innymi sprawami przyziemnymi tak jak dzisiejsi z Ewangelii, ale przyszli i skorzystali z tego daru Bożego i odpustu zupełnego „Bóg zapłać”.

Chciałbym również podziękować wszystkim tu obecnym wraz z młodzieżą, która dostąpiła tak wielkiej łaski napełniając się Duchem Świętym. Niech Chrystus Król obdarza was swoim pokojem i niech wam błogosławi na każdy dzień „Bóg zapłać”.

Ks. Proboszcz Stanisław Watroba

Galeria>>>


 

Wizytacja Kanoniczna

Kilka słów ks. proboszcza i zaproszenie w sprawie najbliższej wizytacji kanonicznej w naszej parafii Chrystusa Króla.

 

Najmilsi w Chrystusie!

  

Jednym z ważnych wydarzeń każdej wspólnoty parafialnej, jest przewidziana w prawie Kościoła, wizytacja kanoniczna przeprowadzana przez biskupa ordynariusza diecezji lub przez jednego z biskupów pomocniczych.

 

Wizytację kanoniczną, w naszej Parafii będziemy przeżywać już po raz trzeci. 

Pierwsza wizytacja, miała miejsce jeszcze w kaplicy poświęconej w lutym 2002 roku przez ks. Kardynała Franciszka Macharskiego. Kaplica służyła nam przez prawie dziesięć lat do celów kultu religijnego a obecnie służy jako przedszkole parafialne św. Jana Paweł II. Pierwszą wizytację przeprowadzał ks. Kardynał Franciszek Macharski 21 listopada w 2004 roku, była ona połączona z odpustem parafialnym. W ramach pierwszej wizytacji ks. Kardynał Franciszek Macharski poświęcił figurę Chrystusa Króla, która obecnie znajduje się w sali konferencyjnej przedszkola. W tym czasie była ogromna radość, że komisja do spraw budownictwa sakralnego zatwierdziła projekt nowego naszego Kościoła.

 

Kolejna druga wizytacja, przeprowadzana była przez ks. Kardynała Stanisława Dziwisza, miała ona miejsce 28 listopada 2010 roku już w nowym Kościele jeszcze niewykończonym. W ramach drugiej wizytacji ks. Kardynał Stanisław Dziwisz wmurował kamień węgielny i poświęcił ściany Kościoła oraz wieżę wraz z trzema dzwonami i poświęcił również plac przed Kościołem. Od tego czasu sprawowanie kultu religijnego odbywa się w Kościele, którego trzeba było wyposażyć i odpowiednio przygotować do uroczystej Konsekracji. Już we wrześniu 2016 roku jak dobrze pamiętamy ks. Kardynał Stanisław Dziwisz uroczyście Konsekrował naszą świątynię, która dzięki wielkiemu zaangażowaniu naszych parafian i wielu ofiarnych ludzi, można było wyposażyć i przygotować, aby poprzez uroczystą Konsekrację oddać ją na chwałę Bogu i dla uświęcania wszystkich ludzi.

 

Trzecia w historii naszej parafii wizytacja, będzie miała miejsce w najbliższą sobotę i niedzielę 14 i 15 października 2017 roku. W najbliższą sobotę przybędzie do naszej parafii z wizytacją J. E. Ks. bp Jan Szkodoń, biskup pomocniczy archidiecezji krakowskiej. Warto zauważyć, że ta wizytacja odbywać się będzie po raz pierwszy w konsekrowanym Kościele. Ks. Biskup Jan Szkodoń w sobotę spotka się z wszystkimi grupami zarówno dziecięcymi jak i starszymi w sali konferencyjnej przedszkola. Wieczorem o godz. 17. 30 zebrani wszyscy parafianie przed kościołem powitamy Ks. Biskupa wraz z młodzieżą, która na Mszy św. o godz.18.00 przyjmie sakrament bierzmowania, zaś w niedzielę na wszystkich Mszach świętych Ks. Biskup spotka się z wiernymi i będzie udzielał apostolskiego błogosławieństwa małżeństwom, dzieciom, młodzieży i osobom samotnym.

 

Czym jest wizytacja kanoniczna, która czeka nas w najbliższym czasie?

 

Otóż! Wizytacja Biskupa w diecezji jest czynnością apostolską. Biskup, jako następca apostołów, odwiedza parafie, by spotkać się z wiernymi i wspólnie przeżywać radość chrześcijańskiej wiary. Biskup przyjeżdża, by słuchać o naszych radościach i naszych troskach, by prosić Boga o błogosławieństwo dla nas i naszych rodzin. Wizytacja Parafii jest to nie tyle czas sprawdzania i kontroli, ale jest to czas spotkań z wiernymi, czas umacniania ich wierności z Chrystusem i Kościołem. Wizytacja wskazuje też, że nasz Biskup jest fundamentem oraz znakiem jedności Kościoła krakowskiego. Biskup na wizytację przybywa zawsze jako gospodarz diecezji, by zapoznać się z parafią. Biskup ocenia działania ks. proboszcza i innych księży, oraz spotyka się ze wszystkimi grupami i wspólnotami działającymi w parafii.
Wizytacji podlegają wszystkie dziedziny życia religijnego, moralnego, apostolskiego i administracyjno-gospodarczego (stan i potrzeby Kościoła parafialnego, plebanii, kancelarii parafialnej). Podczas wizytacji, Biskup poznaje charakterystykę parafii i zapoznaje się z wszystkimi formami duszpasterstwa występującymi w parafii. Biskup spotyka się z niektórymi chorymi i rodzinami wielodzietnymi oraz odwiedza przedszkola znajdujące się na terenie parafii i szkoły, /szkoły w naszym przypadku nie odwiedzi, bo jej jeszcze nie mamy/.
Biskup pragnie też poznać występujące trudności, jakie pojawiają się w życiu parafii, pracy duszpasterskiej, ale również w życiu wiernych. „Wizytacja pasterska jest jakby duszą biskupiego posługiwania i rozszerzeniem duchowej obecności biskupa pomiędzy wiernymi. Właśnie tak objawia się ona w swojej prawdziwej istocie, czyli jako „znak obecności Pana Boga, który odwiedza swój lud, przynosząc mu pokój”. Przekazując wam, drodzy Parafianie program wizytacji gorąco zachęcam, abyście znaleźli czas na spotkanie z Ks. Biskupem Janem Szkodoniem. Każdy świadomy i odpowiedzialny Parafianin ma okazję w czasie wizytacji spotkać się ze swoim biskupem, który jest następcą Apostołów, dlatego to dzisiejsze zaproszenie kieruję do wszystkich parafian a nawet gości, którzy tutaj przybywają i modlą się razem z nami.
Wizytacja to okazja, by odkryć wartość Parafii, jako naszej wielkiej rodziny, w której żyjemy, modlimy się wspólnie i wspieramy się nawzajem. To, co nas łączy: to wspólna wiara, Ewangelia Jezusowa, jeden Kościół i wspólne zasady moralne.
Wizytacja to także wezwanie, aby się choć trochę, na ile to możliwe zaangażować w życie tej wspólnoty, która, przez nasze zamieszkanie tutaj jest moją Parafią!
Serdecznie zapraszam wszystkich do udziału w tym ważnym wydarzeniu, aby spotkanie z Biskupem oraz wspólna z nim modlitwa przyniosły obfite owoce w życiu każdego z nas i całej wspólnoty parafialnej. Niech w naszym przygotowaniu nie zabraknie refleksji nad sobą i nad tajemnicą Kościoła. Skorzystajmy wcześniej z sakramentu pokuty. Okazja do spowiedzi będzie w piątek od godz. 16.00- 19.00. 
Za udział w czynności świętej, której przewodniczy Biskup w czasie wizytacji pasterskiej, można zyskać odpust zupełny na zwykłych warunkach. 
Duchowe owoce wizytacji Biskupa zależą w dużej mierze od modlitwy, jaką wspólnota podejmuje w tej intencji. Dlatego w tych najbliższych dniach prośmy Boga w modlitwach naszych, aby spotkanie z Ks. Biskupem Janem oraz wspólna z Nim modlitwa przyniosły obfite owoce w życiu każdego z nas i całej parafii. 

 

 Wszystkich jeszcze raz pozdrawiam i serdecznie zapraszam na wizytację w naszym Kościele ks. proboszcz Stanisław Wątroba


 

Liturgia dnia

Sprzątanie kościoła


Sobota

29.02.2020 r.

godz. 8.00


 Rodziny mieszkające
przy ul. Banacha i Potockiego
/domki prywatne/
Droga Krzyżowa

 

Rozważania św. Jana Pawła II

ZAPRASZAMY

Linki

 

 


 

 Contribute!
Books!
Shop!

Powered by Joomla!®. Designed by: hosting personal turnkey reseller web hosting Valid XHTML and CSS.