Company Logo
Korzystając z tej formy współpracy jaką daje internet dla wszystkich, którzy szukają Boga w swoim życiu i chcą z radością spełniać jego wolę oraz trwać we wspólnocie parafialnej, jak również przeglądającym tę stronę życzę wszelkiego dobra, a dobry Bóg - Chrystus Król niech darzy pokojem i błogosławi na każdy dzień.

W skrócie

Msze święte
Niedziela i święta
8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 18.00
Dni powszednie
7.00, 18.00

Kancelaria parafialna
w poniedziałek i czwartek
od godz. 16.00 do 17.00
we wtorek i sobotę
od 8.00 do 10.00 

Sprawy związane z sakramentem małżeństwa a szczególnie sporządzanie protokołu przedślubnego będzie
we wtorek lub w sobotę
w godzinach od 8.00 do 10.00

Parafia Chrystusa Króla
al.29 Listopada 195,
31‑241 Kraków
tel. (12) 418 34 35

więcej informacji

Z życia parafii

 

 2020


Koncert kolęd - 26.01.2020 r.
Zespołem Ludowym z Łapanowa


 

Poświęcenie książeczek


Spotkanie opłatkowe
06.01.2020 r.


Wędrówka na Turbacz

Służba Liturgiczna Ołtarza i schola "Baranki Boże" wraz z ks. Józefem i s. Magdaleną wyruszyli na wędrówkę szlakiem pielgrzymkowym Jana Pawła II na Turbacz.

Młodzież, dzieci z rodzicami dzielnie wspinali się pod górę aby podziwiać piękno stworzenia. Podczas wspólnego wędrowania pielgrzymi zatrzymali się w Kaplicy Matki Bożej Leśnej - Królowej Gorców na Rusnakowej Polanie aby uczestniczyć w Eucharystii i prosić Dobrego Boga o siły aby jak najpiękniej służyć Bogu i kościołowi w nowym Roku Duszpasterskim.

Dziękujemy ks. Proboszczowi za wsparcie duchowe i materialne a ks. Józefowi za przewodniczenie nam w tej Bożej wędrówce śladami Jana Pawła II.

Galeria>>>


Wojownicy Św. Piotra i Pawła


Bracie! Wojowniku!
Żyjemy w świecie, w którym walczymy o różne rzeczy.
Do tego zresztą zostaliśmy powołani jako mężczyźni - aby stoczyć bitwę.
 
Również i wiara jest tym, o co w życiu trzeba zawalczyć.
Dlatego chcemy Cię zaprosić do wspólnych zmagań
i odkrywania czym jest moc męskiej wiary.
W ramach spotkań chcemy:
- rozmawiać o wierze i nie tylko
- wspólnie się pomodlić
- aktywnie spędzić czas
- pójść do kina lub na kręgle


Uroczysta Msza święta

Serdecznie zapraszamy Dyrekcję, Grono Pedagogiczne oraz cały Personel wraz z Dziećmi i Rodzicami wszystkich Przedszkoli znajdujących się na terenie Parafii Chrystusa Króla, na Mszę Świętą na rozpoczęcie nowego Roku Szkolnego 2018/2019, która w odbędzie się w Kościele Parafialnym p.w. Chrystusa Króla w Krakowie, dn. 03.09.2018 r. o godz. 10.00.

Podczas tej Mszy św. modlić się będziemy: „O Boże błogosławieństwo i wszelkie potrzebne łaski w nowym roku szkolnym dla Dzieci, Dyrekcji, Nauczycieli i Pracowników Przedszkoli mieszczących się na terenie Parafii Chrystusa Króla oraz o szybkie rozpoczęcie budowy szkoły na osiedlu Gotyk”.


Ksiądz Proboszcz Stanisław Wątroba
wraz z Dyrekcją i Personelem
Przedszkola Publicznego Parafii Chrystusa Króla im. św. Jana Pawła II


Galeria z liturgii Mszy św.- 03.09.2018 r.

  • p1190203
  • p1190205
  • p1190217

Simple Image Gallery ExtendedKolonia wakacyjna - 2018

Schola, Lektorzy Ministranci z naszej Parafii  wraz z Ks. Józefem, s. Magdaleną, p. Agnieszką i p. Jakubem wyruszyli na dziesięć dni do Gronia k/Białki Tatrzańskiej na kolonie wakacyjną podczas, której przeżyli rekolekcje o Darach Ducha Świętego.

Codziennie uczestniczyli we Mszy św i warsztatach na temat Darów Ducha Świętego, których zwieńczeniem było wieczorne czuwanie.

Oprócz chwil modlitwy był czas na zabawę na świeżym powietrzu, w basenie, na termach, w górskich wędrówkach, pogodnych wieczorkach jak również przy grach planszowych i wspólnych rozmowach.

Dziękujemy Bogu za piękny czas spędzony razem i bezpieczny pobyt na kolonii.

Galeria>>>Poświęcenie pojazdów


22 lipca 2018 roku w przeddzień święta patrona wszystkich kierowców po każdej Mszy św. odbyło się błogosławieństwo pojazdów mechanicznych.

W historii parafii po raz pierwszy na uroczystej Mszy św. o godz. 12.30 ks. Proboszcz poświęcił po raz pierwszy wózki dziecięce - najmniejsze "środki transportu" wraz z ich pasażerami i kierowcami.

Galeria >>>


Nowi ministranci i nowe scholistki

17 czerwca 2018 r. podczas Mszy św. o godz. 11.00, do grona Liturgicznej Służby Ołtarza zostali przyjęci nowi ministranci i nowe solistki, którzy przystąpili w tym roku do Pierwszej Komunii świętej. Dziękujemy rodzicom i dzieciom, które wyraziły chęć służenia przy ołtarzu.

Galeria>>>

Po południu ministranci i schola wraz z rodzicami księdzem Proboszczem, księdzem Józefem i Siostrą Magdaleną uczestniczyli w przedwakacyjnym grillu. Najaktywniejsi ministranci i scholistki otrzymali pamiątkowe nagrody.

Galeria>>>


Liturgia dnia

Sprzątanie kościoła


Sobota

29.02.2020 r.

godz. 8.00


 Rodziny mieszkające
przy ul. Banacha i Potockiego
/domki prywatne/
Droga Krzyżowa

 

Rozważania św. Jana Pawła II

ZAPRASZAMY

Linki

 

 


 

 Contribute!
Books!
Shop!

Powered by Joomla!®. Designed by: hosting personal turnkey reseller web hosting Valid XHTML and CSS.