Company Logo
Korzystając z tej formy współpracy jaką daje internet dla wszystkich, którzy szukają Boga w swoim życiu i chcą z radością spełniać jego wolę oraz trwać we wspólnocie parafialnej, jak również przeglądającym tę stronę życzę wszelkiego dobra, a dobry Bóg - Chrystus Król niech darzy pokojem i błogosławi na każdy dzień.

W skrócie

Msze święte
Niedziela i święta
8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 18.00
Dni powszednie
7.00, 18.00

Kancelaria parafialna
w poniedziałek i czwartek
od godz. 16.00 do 17.00
we wtorek i sobotę
od 8.00 do 10.00 

Sprawy związane z sakramentem małżeństwa a szczególnie sporządzanie protokołu przedślubnego będzie
we wtorek lub w sobotę
w godzinach od 8.00 do 10.00

Parafia Chrystusa Króla
al.29 Listopada 195,
31‑241 Kraków
tel. (12) 418 34 35

więcej informacji

Z życia parafii

 

 2020


Koncert kolęd - 26.01.2020 r.
Zespołem Ludowym z Łapanowa


 

Poświęcenie książeczek


Spotkanie opłatkowe
06.01.2020 r.


Życzenia Bożonarodzeniowe

 

Drodzy Parafianie oraz wszyscy w Chrystusie Panu!

Uroczystość Bożego Narodzenia, kieruje nasze myśli i serca w stronę stajenki betlejemskiej,
gdzie narodził się dla każdego z nas Chrystus Pan Zbawiciel.
Do tej stajenki betlejemskiej zaprowadziła nas Maryja i Jan Chrzciciel,
którzy pozwolili porwać się i poprowadzić Duchowi Świętemu.

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia z całego serca
przesyłam Wam drodzy parafianie i wszyscy w Chrystusie Panu
najlepsze życzenia;
wielu głębokich przeżyć, wewnętrznej radości i pokoju.
Niech czas świąteczny wypełniony będzie
ciepłem rodzinnym i prawdziwym doświadczeniem Bożej obecności.
Niech każdy z nas da się prowadzić Duchowi,
Duchowi mądrości i Duchowi prawdy.
Niech nowo narodzony Zbawiciel
obdarzy was wszystkich błogosławieństwem
na czas Bożego Narodzenia
i każdy dzień Nowego 2019 roku.Z modlitewną pamięcią i kapłańskim błogosławieństwem
Ks. proboszcz Stanisław Wątroba


 

4 niedziela Adwentu

 Ogłoszenia duszpasterskie
na 4 niedzielę ADWENTU

- 23.12.2018 r.

Wigilia Bożego Narodzenia, przypada w poniedziałek. Wieczorem o godz. 18.00 nie ma Mszy świętej bo wszyscy w tym czasie zasiądziemy o do stołów Wigilijnych. Ostatnie roraty odprawimy w poniedziałek rano o godz. 7.00 i tradycyjnie możemy zabrać do swoich rodzin „Betlejemskie Światło Pokoju”. Dzieci już w sobotę na wieczornych roratach otrzymały zasłużone nagrody. Rodzicom, których dzieci tak pięknie chodziły na roraty, gorąco dziękujemy, dziękujemy wszystkim tym którzy codziennie śpiewali godzinki do Matki Bożej przed roratami ”Bóg zapłać”.

Uroczysta pasterka jak co roku będzie o godz. 24.00, na którą serdecznie zapraszamy parafian i gości.

We wtorek obchodzimy Boże Narodzenie, zaś w środę obchodzimy Święto św. Szczepana, porządek Mszy św. jest niedzielny.

Bardzo dziękujemy paniom z grupy charytatywnej za przygotowanie 40-stu paczek świątecznych, oraz dziękujemy tym rodzinom, które podzieliły się produktami żywnościowymi z potrzebującymi. Ta choć symboliczna pomoc potrzebującym rodzinom dobrze wpisuje się od 10-ciu lat w naszą parafię, zatem jeszcze raz wszystkim serdeczne „Bóg zapłać”.

W czwartek 27 grudnia rozpoczynamy wizytę duszpasterską zwaną „kolędą”. Służba liturgiczna wcześniej powiadamia nasze rodziny o kolędzie. Ofiary dobrowolne z kolędy przeznaczone są jak co roku na ogólne budownictwo sakralne, Papieski Uniwersytet Jana Pawła II, Seminarium Duchowne, utrzymanie księży chorych i emerytów w Makowie Podhalańskim i Swoszowicach oraz niewielka część jako wynagrodzenie dla księży pracujących w naszej parafii.

Wizyta duszpasterska od 27.12.2018 do 30.12.2018 r.

Czwartek - 27 grudnia od godz. 14. 30

  • ul. Parkowa, Urodzajna, Trzecia Góra; ul. Marczyńskiego bl. nr 2

Piątek - 28 grudnia od godz. 14.30

  • ul. Witkowicka, Kwiatowa /domki/; ul. Marczyńskiego bl. nr 4

Sobota - 29 grudnia od godz. 9.30

  • ul. Arsenał, Belwederczyków, Banacha, Potockiego, al. 29 Listopada/ domki/;
  • ul. Ks. Meiera, Grabczaka /domki/ - /od godz. 15. 00/
  • ul. Marczyńskiego bl. nr 6 i bl. nr 7

Niedziela - 30 grudnia od godz. 14.30

  • ul. Krakowska; ul. Marczyńskiego bl. nr 8


 

Uroczystość Chrystusa Króla


UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA
-25.11.2018 r.

W dniu dzisiejszym - 25 listopada nasza wspólnota parafialna obchodziła Uroczystość Odpustową.

Sumę z procesją eucharystyczną o godz. 12.30, odprawił w koncelebrze;  ks. Kanonik Zygmunt Kosowski -jako główny celebrans, koncelebrowali zaś - ks. Stanisław Wątroba - proboszcz parafii oraz ks. Krzysztof Dudek – sercanin, znany wszystkim rekolekcjonista.

Uczestnicząc w dzisiejszej uroczystości odpustowej mogliśmy zyskać odpust zupełny, przez wypełnienie odpowiednich warunków tj. być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię świętą i odmówić modlitwę na intencję Ojca św. Franciszka.

Z okazji dzisiejszego odpustu parafialnego ku czci Chrystusa Króla pragniemy gorąco wszystkim podziękować, za każdą dobroć i życzliwość jaką kierujecie w trosce o swoją Świątynię zarówno w wymiarze materialnym jak i w wymiarze duchowym. Jako duszpasterze i rada parafialna wyrażamy wszystkim serdeczne „Bóg zapłać”. Za wszystkich , którzy przybywają do naszej świątyni modlimy się każdego dnia i odprawiamy Mszę św. w każdy drugi czwartek miesiąca o godz. 18.00.

Niech dobry Bóg – Chrystus Król Wszechświata, którego dzisiaj przyjmujemy w nasze serca, rodziny, w nasze szkoły, miejsca pracy, służby i wypoczynku, niech wszystkim błogosławi i wynagradza obficie swoimi łaskami.

Galeria>>>


Ogłoszenie

Kraków dnia 12.11.2018 r.

Ogłoszenie bardzo ważne!

"Nikt z nas  nie żyje dla siebie  i nikt z nas nie umiera dla siebie..."W niedzielę 11 listopada w godzinach południowych zmarł Henryk Modzelewski, tata ks. Marka Modzelewskiego.

Pogrzeb odbędzie się w czwartek 15 listopada 2018 roku w  kościele Chrystusa Króla w Krakowie na osiedlu Gotyk, al. 29 listopada 195.

O godz. 12.30 Różaniec o godz. 13.00 Msza Święta pogrzebowa i odprowadzenie na cmentarz parafialny w Węgrzcach. (C22 18, 32-068 Węgrzce)


* Państwo Modzelewscy sprowadzili się do naszej parafii wraz z całą rodziną w 2005 roku i zamieszkali przy ul. Kużnicy Kołłątajowskiej w bl. nr 16. Pan Henryk wraz z małżonką Kazimierą, jako emerytowani nauczyciele bardzo szybko weszli w nowo powstającą parafię Chrystusa Króla. Należeli do Akademii Złotej Jesieni, do Rady Parafialnej, do Żywego Różańca oraz Pan Henryk pomagał przy parafii jako kościelny i przy każdej procesji nosił baldachim. Był bardzo szczęśliwy jako ojciec syna księdza Marka, który obecnie jako proboszcz służy w diecezji bielsko – żywieckiej oraz córki Doroty matki Wojtusia, który jest ministrantem i wnuczki Madzi, która śpiewa w scholi parafialnej, to było wielką radością dla Pana Henryka.

Jako parafia dziękujemy Panu Bogu za takie piękne rodziny ”Bogiem silne” w naszej parafii. Oby takich było jak najwięcej w naszej parafii.

Śmierć Śp. Henryka pogrążyła nie tylko rodzinę ale całą naszą parafię. Wszystkim wyrażamy głębokie współczucie.
Bardzo serdecznie zapraszam wszystkich parafian do wspólnej modlitwy pogrzebowej w czwartek o godz. 12.30 i pogrzebie o godz.13.00.

Niech nasza wspólna modlitwa przy trumnie Śp. Henryka będzie wyrazem naszej wdzięczności za jego piękny ślad życia, który zostawił w naszych sercach naszej parafii Chrystusa Króla w Krakowie.

Z modlitewną pamięcią i serdecznym pozdrowieniem ks. proboszcz Stanisław Wątroba


 

Pomoc dla rodzin Beninu


Dziękujemy wszystkim, którzy pozytywnie odpowiedzieli na pomoc dla rodzin Beninu, którzy przygotowali i dostarczyli zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, makulaturę, stare banknoty pieniężne oraz złom. Dziękujemy także tym naszym parafianom, którzy z wielkim zapałem zorganizowali te akcję.
Niech ta pomoc, która nie jest ostatnią w takiej formie, otwiera nasze serca jeszcze bardziej na ubóstwo i biedę afrykańskich rodzin.
Wszystkim składamy serdeczne Bóg zapłać.

Poświęcenie różańców

7 października 2018 r. na Uroczystej Mszy św. Ksiądz Proboszcz Stanisław Wątroba poświęcił różańce dla dzieci, które przygotowują się do przyjęcia po raz pierwszy Jezusa do swego serca. Wszystkie dzieci i ich rodziców polecamy modlitwie.Galeria>>>


Liturgia dnia

Sprzątanie kościoła


Sobota

29.02.2020 r.

godz. 8.00


 Rodziny mieszkające
przy ul. Banacha i Potockiego
/domki prywatne/
Droga Krzyżowa

 

Rozważania św. Jana Pawła II

ZAPRASZAMY

Linki

 

 


 

 Contribute!
Books!
Shop!

Powered by Joomla!®. Designed by: hosting personal turnkey reseller web hosting Valid XHTML and CSS.