Company Logo
Korzystając z tej formy współpracy jaką daje internet dla wszystkich, którzy szukają Boga w swoim życiu i chcą z radością spełniać jego wolę oraz trwać we wspólnocie parafialnej, jak również przeglądającym tę stronę życzę wszelkiego dobra, a dobry Bóg - Chrystus Król niech darzy pokojem i błogosławi na każdy dzień.

W skrócie

Msze święte
Niedziela i święta
8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 18.00
Dni powszednie
7.00, 18.00

Kancelaria parafialna
w poniedziałek i czwartek
od godz. 16.00 do 17.00
we wtorek i sobotę
od 8.00 do 10.00 

Sprawy związane z sakramentem małżeństwa a szczególnie sporządzanie protokołu przedślubnego będzie
we wtorek lub w sobotę
w godzinach od 8.00 do 10.00

Parafia Chrystusa Króla
al.29 Listopada 195,
31‑241 Kraków
tel. (12) 418 34 35

więcej informacji

Z życia parafii

 

 2020


Koncert kolęd - 26.01.2020 r.
Zespołem Ludowym z Łapanowa


 

Poświęcenie książeczek


Spotkanie opłatkowe
06.01.2020 r.


Wspieramy BENIN

 Zbiórka elektrośmieci na rzecz Beninu.

7 - 8 czerwca 2019 r.


Zmartwychwstanie Pańskie A.D.2019

 


Życzenia wielkanocne A.D. 2019

Rok 2019 , który przeżywamy niesie wiele dobra i piękna oraz wiele wydarzeń zbawczych w których uczestniczymy.
W tych wydarzeniach Kościoła płyną życzenia wielkanocne od ołtarza Chrystusa Króla i pustego grobu dla wszystkich parafian i licznych gości.
Każdy z nas już nie pierwszy raz zatrzymuje się w tych dniach przy pustym grobie, aby rozważać największy cud w historii świata jakim jest Zmartwychwstanie Chrystusa.
Niech Maryja nasza Matka, która razem z apostołami oczekiwała na zmartwychwstanie Syna będzie dla nas wszystkich cichym i jedynym świadek tej wielkiej Tajemnicy Wielkanocnej, tajemnicy tego który umarł i zmartwychwstał dla naszego zbawienia.
Niech Maryja wyjedna nam pogodę ducha oraz radość płynącą z pustego grobu, której nie zdoła zniweczyć żaden lęk tych którzy próbują wszelkimi sposobami zamazywać prawdę pustego grobu a swoim zachowaniem i językiem kłamstwa i nienawiści, nadal żyją dzisiaj tak jakby Boga nie było.

„Chrystus prawdziwie zmartwychwstał” i niech ta wiara i radość nigdy nie gaśnie w waszych sercach.

Jako duszpasterze i rada parafialna życzymy wszystkim dobrych, spokojnych i błogosławionych Świąt Wielkanocnych „Szczęść Boże”.


 

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

Ogłoszenia duszpasterskie
na niedzielę
Zmartwychwstania Pańskiego
21.04.2019 r.


Dzisiaj w całym kościele katolickim przeżywamy Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego.
Dziękujemy Bogu za tę wielką miłość Pana Jezusa względem każdego z nas. Ta radość wielkanocna jest przedłużona na całą oktawę oraz jutrzejszy dzień w którym porządek Mszy św. będzie niedzielny a ofiary zostaną przekazane na Papieski Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie.

Dzisiaj dziękujemy wszystkim, którzy zadbali o przygotowanie Ciemnicy i Grobu Bożego w tym roku, za czystość i porządek w naszym Kościele. Dziękujemy również Grupie Charytatywnej, która przygotowała paczki wielkanocne dla wielu rodzin naszej parafii. Dziękujemy również tym, którzy podzielili się produktami żywnościowymi i ofiarami w Środę Popielcową dla potrzebujących rodzin naszej parafii. Dziękujemy wszystkim parafianom i gościom za udział w rekolekcjach wielkopostnych, w drogach krzyżowych, gorzkich żalach oraz w Triduum Paschalnym. Dzisiaj dziękujemy wszystkim tym, którzy zadbali o liturgię oraz przepiękną procesję rezurekcyjną, wszystkim za wszelką pomoc wyrażamy serdeczne „Bóg zapłać”.

W najbliższą środę na godz. 19.00 zapraszamy rodziców dzieci komunijnych na kolejne spotkanie do salki katechetycznej. Dzieci komunijne swoje spotkania będą miały w najbliższy czwartek i piątek o godz. 19.00 w Kościele.

Dziękujemy za przygotowanie Kościoła na dzisiejszą niedzielę, zaś na najbliższą sobotę na godz. 8.00 serdecznie zapraszamy do sprzątania Kościoła rodziny mieszkające przy ul. K. Kołł. w bl. nr 16 od mieszkania 51 do 188


Triduum Pachalne - 18-20.04.2019 r.

 

Służba liturgiczna ołtarza

Adoracja i Asysta podczas Triduum Paschalnego -linkśw. Józefa Oblubieńca

Uroczystość św. Józefa,
Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny

patrona ks. Józefa

Drogi solenizancie księże Józefie!!

Dobry Bóg sprawił, że jesteś tu z nami
w tej naszej parafialnej wspólnocie.
Dziś twoje święto, święto Twego patrona św. Józefa. 
W imieniu Rady Parafialnej, Żywego Różańca,
wszystkich grup i całej naszej wspólnoty parafii Chrystusa Króla
chcemy złożyć księdzu serdeczne życzenia imieninowe:
  dużo zdrowia, wytrwałości, miłości
a przede wszystkim obfitych Łask Bożych.
Niech Maryja - Matka wszystkich kapłanów,
Ta, która powierzyła swoje życie i życie Jezusa
w ręce Twego patrona św. Józefa Oblubieńca
wspiera Cię każdego dnia na twej kapłańskiej drodze.

Do życzeń dołączamy naszą modlitwę i te skromne kwiaty.

Szczęść Boże.


 


Koncert kolęd -27.01.2019 r.

W Ewangelii dzisiejszej Pan Jezus ogłosił rok łaski od Pana, który wciąż trwa i będzie trwał, aż do Jego powtórnego przyjścia. Czas łaski, który jest nam podarowany przez Boga niech pozwoli w pełni wykorzystać nam ten niezwykły dar życia dzieci Bożych. A dzień dzisiejszy jak mówi Kapłan Ezdrasz jest poświęcony Bogu naszemu i nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest ostoją naszą. Niech dzisiejsze wspólne kolędowanie w naszym kościele będzie wyrazem naszej miłości do Nowo narodzonego Boga i wyrazem szacunku wobec każdego z nas. Kolędowanie w Polsce jest głęboko zakorzenione w polskiej tradycji. Tradycja śpiewania kolęd do nas przywędrowała z Zachodu już w XV wieku. Za przysłowiowy „złoty wiek polskich kolęd” uważa się przełom XVII i XVIII wieku. Za najstarsze kolędy uważa się: „Anioł pasterzom mówił”, „W żłobie leży”, „Przybieżeli do Betlejem”, „Lulajże Jezuniu”, „Gdy śliczna Panna” oraz „Jezus malusieńki”. Wszystkie kolędy niezależnie od wieku, w którym powstały opowiadają o narodzinach Chrystusa oraz o doniosłości tego wydarzenia i jego znaczeniu dla wszystkich chrześcijan. Śpiewanie kolęd jest zwyczajem stwarzającym niepowtarzalną atmosferę niosącą radość. Kolędowanie pozwala na budowanie poczucia wspólnoty oraz jedności. Wspólne śpiewanie zbliża do siebie ludzi, sprawia, że znika odczucie osamotnienia. Ponadto kolędowanie pomaga w pielęgnowaniu wiary chrześcijańskiej oraz rozwija wrażliwość duchową. Największą popularność w wymiarze międzynarodowym zyskała kolęda „Cicha noc”. Po raz pierwszy została zaśpiewana w 1818 roku, a więc ma już 199 lat i przetłumaczona na ponad 300 języków. W naszej parafii to już drugi rok, gdzie w ostatnią niedzielę stycznia, możemy razem wspólnie śpiewać kolędy wraz Zespołem Ludowym z Łapanowa.

Galeria>>>Liturgia dnia

Sprzątanie kościoła


Sobota

29.02.2020 r.

godz. 8.00


 Rodziny mieszkające
przy ul. Banacha i Potockiego
/domki prywatne/
Droga Krzyżowa

 

Rozważania św. Jana Pawła II

ZAPRASZAMY

Linki

 

 


 

 Contribute!
Books!
Shop!

Powered by Joomla!®. Designed by: hosting personal turnkey reseller web hosting Valid XHTML and CSS.