Company Logo
Korzystając z tej formy współpracy jaką daje internet dla wszystkich, którzy szukają Boga w swoim życiu i chcą z radością spełniać jego wolę oraz trwać we wspólnocie parafialnej, jak również przeglądającym tę stronę życzę wszelkiego dobra, a dobry Bóg - Chrystus Król niech darzy pokojem i błogosławi na każdy dzień.

W skrócie

Msze święte
Niedziela i święta
8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 18.00
Dni powszednie
7.00, 18.00

Kancelaria parafialna
w poniedziałek i czwartek
od godz. 16.00 do 17.00
we wtorek i sobotę
od 8.00 do 10.00 

Sprawy związane z sakramentem małżeństwa a szczególnie sporządzanie protokołu przedślubnego będzie
we wtorek lub w sobotę
w godzinach od 8.00 do 10.00

Parafia Chrystusa Króla
al.29 Listopada 195,
31‑241 Kraków
tel. (12) 418 34 35

więcej informacji

Z życia parafii

 

 2020


Koncert kolęd - 26.01.2020 r.
Zespołem Ludowym z Łapanowa


 

Poświęcenie książeczek


Spotkanie opłatkowe
06.01.2020 r.


Pielgrzymka dzieci komunijnych - 18.05.2019 r.


Już w tradycji jest że dzieci komunijne ich rodzice wraz z ks. proboszczem udają się w pielgrzymce dziękczynnej do miejsc świętych. W tym roku 19 maja 2019 roku pielgrzymowaliśmy do Klasztoru Ojców Karmelitów w Czernej.
W klasztorze ks. Proboszcz odprawił Mszę św. dziękczynna za dzieci, ich rodziców i całą parafię. Zwiedziliśmy również Muzeum i Klasztor Ojców Karmelitów.
Nawiedziliśmy relikwie św. Rafała Kalinowskiego, a także pokłoniliśmy się Matce Bożej Szkapleżnej. Odbyliśmy również drogę krzyżową wśród pięknych drzew. 
Przed wyjazdem z klasztoru, na nietypowej nawierzchni został rozegrany mecz piłki nożnej z wynikiem remisowym. Umocnieni Boża Mocą i napełnieni duchem klasztornego rozmodlenia, pełni radości, szczęśliwie powróciliśmy do Krakowa.

Galeria>>>


 

Pomoc rodzinom Beninu

Pomoc rodzinom Beninu

7 - 8 czerwca 2019 r.

Przypominamy, że 7 i 8 czerwca, możemy kolejny raz pomóc rodzinom Beninu. Możemy już przygotowywać zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, makulaturę, stare banknoty pieniężne, złom oraz odzież w miarę możliwą i czystą i to dostarczyć na plac kościelny. Taka forma pomocy może kolejny raz otworzy nasze serca jeszcze bardziej na ubóstwo i biedę afrykańskich rodzin Beninu.


35 rocznica święceń kapłańskich ks. Proboszcza

 

Czcigodny Księże Proboszczu!

   35 lat temu Pan powołał Cię do służby w swej winnicy, a prawie 20 lat temu do szczególnej i trudnej misji budowy kościoła i organizowania od podstaw nowej parafii pod wezwaniem Chrystusa Króla. Śp. proboszcz parafii Dobrego Pasterza ks. Florian Gruca dostrzegł w Tobie te wszystkie talenty niezbędne, by zamierzone dzieło miało zakończyć się sukcesem. Wielkie zaangażowanie i determinacja Księdza zaowocowały tą piękną świątynią i tym, że gromadzi się w niej coraz więcej parafian. Dzisiaj parafianie „jako jedna Rodzina Boża”- bo tymi słowami tak pięknie rozpoczynałeś wielokrotnie liturgię Mszy św. - pragniemy wyrazić naszą wdzięczność i uznanie za ogromny trud i pracę przy wznoszeniu kościoła. Bo niejednokrotnie gdy była taka potrzeba zdejmowałeś sutannę, zakasywałeś rękawy i pomagałeś w budowie. Doceniamy również zaangażowanie społeczne Księdza, wyrażające się między innymi utworzeniem przedszkola i staraniami o budowę tak bardzo potrzebnej na osiedlu szkoły. To zaangażowanie Księdza w żywotne sprawy parafii miało swój wyraz w wyborze Księdza na człowieka roku, co było powodem dumy dla parafian.
Dziękujemy za talenty, w które Pan Bóg wyposażył Księdza, szczególnie za talent organizacyjny, za optymizm i wiarę, że z Bogiem wszystkiego można dokonać.
Niech dalsze lata posługi Księdza przynoszą obfite owoce duchowe.
Niech Pan darzy dobrym zdrowiem, pogodą ducha i radością płynącą z dobrze spełnianej misji. Niech Niepokalana w tych trudnych czasach otacza nieustanną opieką, a Duch Święty oświeca kapłańskie drogi, zawsze ku „światłu, które nie zna zachodu’’.

Z pamięcią w modlitwie Wdzięczni ParafianieBłogosławieństwo nowych lektorów


W sobotę 11 maja w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie Ksiądz Biskup Janusz Mastalski udzielił błogosławieństwa nowym lektorom naszej Archidiecezji.

Wśród nich było także siedmiu młodych chłopców z naszej Parafii, którzy przez cały rok przygotowywali się do przyjęcia posługi lektora. Po otrzymaniu błogosławieństwa nowi lektorzy mogą czytać Słowo Boże oraz wezwania modlitwy wiernych podczas Mszy Świętych.

Naszym nowym lektorom życzymy Bożego błogosławieństwa oraz darów Ducha Świętego w pełnionej przez nich posłudze.

Galeria >>>


św. Stanisław, biskup i męczennik

8 maja obchodzimy uroczystość św. Stanisława, Biskupa i Męczennika Głównego Patrona Polski. Jest to także dzień imienin naszego Księdza Proboszcza Stanisława Wątroby.

 

Czcigodny Księże

dziękując Bogu za dar Twojej obecności w naszej parafii,
w dniu Twoich Imienin, stajemy przy Tobie Drogi Księże Proboszczu,
aby życzyć dużo zdrowia,
radości z czynionej posługi duszpasterskiej,

siły do realizacji wszystkich zamierzeń i planów.
Życzymy Ci abyś, w swoim otoczeniu i pracy
zawsze spotykał dobrych, życzliwych i pomocnych ludzi.

Niech każdego dnia towarzyszy Ci pomoc
i opieka Twego patrona św. Stanisława,

abyś był silny mocą miłości, nadziei i wiary,
tej wiary, którą ofiarował nam Jezus Chrystus

Szczęść Boże

życzy Rada Parafialna, Grupy Parafialne
oraz cała wspólnota parafii Chrystusa Króla


3 niedziela wielkanocna - informacje

Ogłoszenia duszpasterskie
na 3 niedzielę wielkanocną
05.05.2019 r.

Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca, zamiast kazania chwila adoracji Pana Jezusa.

Po Mszy św. o godz. 9.30, wzmianka tajemnic różańcowych dla kobiet i mężczyzn, zaś na Mszy św. o godz. 12.30 dzieci z klas trzecich przystąpią do Pierwszej Komunii świętej.

Dzieciom komunijnym życzymy pełni darów Bożych i gorliwości w spotkaniach z Chrystusem Eucharystycznym. Rodzicom dzieci komunijnych wyrażamy serdeczne „Bóg zapłać” za pomoc całoroczną w przygotowaniu tych dzieci do pełnego uczestniczenia we Mszy świętej oraz za kwiaty i solidne przygotowanie Kościoła na dzisiejszą uroczystość. Dzieci komunijne przez cały ”Biały Tydzień” zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 w strojach komunijnych.

Rocznica Pierwszej Komunii Świętej dla dzieci klas czwartych będzie 12 maja na Mszy świętej o godz. 12.30.

Serdecznie zapraszamy rodziców dzieci rocznicowych na spotkanie organizacyjne w czwartek na godz. 19.00 do salki katechetycznej, zaś dzieci rocznicowe, zapraszamy na próbę już we wtorek i piątek na godz. 19.00 do Kościoła.

Młodzież przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania z klas szóstych będzie miała spotkanie w piątek o godz. 19.00 w salce katechetycznej.

Katecheza biblijna dzisiaj po Mszy św. wieczornej o godz. 19.00, zaś we wtorek o godz. 20.00 spotkanie wspólnoty mężczyzn, serdecznie zapraszamy.

W przyszłą niedzielę [ jako drugą miesiąca ] składka będzie przeznaczona na potrzeby naszego Kościoła.

Przygotowanie Kościoła na najbliższą niedzielę powierzamy rodzicom dzieci rocznicowych.


Liturgia dnia

Sprzątanie kościoła


Sobota

29.02.2020 r.

godz. 8.00


 Rodziny mieszkające
przy ul. Banacha i Potockiego
/domki prywatne/
Droga Krzyżowa

 

Rozważania św. Jana Pawła II

ZAPRASZAMY

Linki

 

 


 

 Contribute!
Books!
Shop!

Powered by Joomla!®. Designed by: hosting personal turnkey reseller web hosting Valid XHTML and CSS.