Company Logo
Korzystając z tej formy współpracy jaką daje internet dla wszystkich, którzy szukają Boga w swoim życiu i chcą z radością spełniać jego wolę oraz trwać we wspólnocie parafialnej, jak również przeglądającym tę stronę życzę wszelkiego dobra, a dobry Bóg - Chrystus Król niech darzy pokojem i błogosławi na każdy dzień.

W skrócie

Msze święte
Niedziela i święta
8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 18.00
Dni powszednie
7.00, 18.00

Kancelaria parafialna

poniedziałek i czwartek
godz. 16.00 - 17.00

wtorek i sobota
godz. 8.00 - 10.00

UWAGA:
Przed wizytą prosimy
o wcześniejszy kontakt
telefoniczny 

12 418 34 35


Parafia Chrystusa Króla
al.29 Listopada 195,
31‑241 Kraków
tel. (12) 418 34 35

więcej informacji

Z życia parafii

 

 2020


Rocznica Pierwszej 
Komunii św.

 


Uroczystość 
Bożego Ciała - 11.06.2020 r.


 Poświęcenie strojów komunijnych
22.02.2020 r.

 


Koncert kolęd - 26.01.2020 r.
Zespołem Ludowym z Łapanowa


 Poświęcenie książeczek


Spotkanie opłatkowe
06.01.2020 r.


W związku ze zniesieniem obostrzeń dotyczących limitu osób w kościołach i innych miejscach kultu religijnego, serdecznie zapraszamy do udziału w obrzędach liturgicznych w naszym kościele.

Pamiętajmy, że w kościele obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa. Zachowajmy także bezpieczną odległość. 


 

 

Informacje - 17 niedziela zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie
na 17 niedzielę Zwykłą
26.07.2020 r.

Dzisiaj po każdej Mszy świętej odbędzie się błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych. Każdy kierowca otrzyma pamiątkę św. Krzysztofa patrona kierowców.

Przed zakończeniem Mszy św. odmówimy wspólnie modlitwę o uświęcenie naszych kierowców i pojazdów oraz szczęśliwe i bezpieczne podróżowanie. Zaś dla porządku bezpośrednie poświęcenie wodą święconą i wręczenie pamiątki św. Krzysztofa będzie przy każdym samochodzie, zaś ofiary, które składamy, są przeznaczone na środki transportu dla polskich misjonarzy.

W sobotę jako pierwszą miesiąca na Mszę święta na godz. 7.00 zapraszamy wszystkich którzy odprawiają pierwsze soboty miesiąca.

W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 9.30 zmianka tajemnic różańcowych dla kobiet i mężczyzn, serdecznie zapraszamy.

Wszystkim naszym parafianom oraz gościom , życzymy dobrej i pogodnej niedzieli oraz błogosławionego kolejnego tygodnia wakacyjnego.


 

Informacje - 16 niedziela zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie
na 16 niedzielę Zwykłą
19.07.2020 r.

Serdecznie dziękujemy ks. Proboszczowi z parafii św. Rodziny za kazania, które dzisiaj głosi nam, przybliżając wszystkim jak pięknie jest tworzyć nową parafię i budować świątynię dla Boga i dla ludzi. Niech Pan Bóg dalej wspiera ks. Proboszcza w tym wyjątkowym zadaniu a Maryja wyprasza potrzebne zdrowie i opiekę Bożą.

W środę po Mszy Świętej wieczornej nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy zaś w piątek po Mszy Świętej wieczornej koronka do Miłosierdzia Bożego.

W sobotę 25 lipca mamy kolejną okazję aby „Oczyścić Dom i Świat z elektrośmieci i zostać patronem Polskich Misjonarzy” . W sobotę od godz. 7.00 rano do godz. 9.30 możemy dostarczyć zużyty sprzęt elektryczny na plac Kościelny. O godz. 9.30 zużyty sprzęt zostanie zabrany z placu Kościelnego przez Stowarzyszenie Dobrych inicjatyw „Pro Missio”.

W sobotę po Mszy św. wieczornej oraz w przyszłą niedzielę, z okazji Świętego Krzysztofa patrona kierowców i podróżujących odbędzie się błogosławieństwo pojazdów mechanicznych. Serdecznie zapraszamy naszych wszystkich kierowców do uświęcenia swoich pojazdów.

Do dyspozycji mamy parking; przykościelny górny i dolny, dlatego starajmy się mieć swoje miejsce dla samochodów, aby bezpiecznie zostawiać swoje pojazdy na parkingu kościelnym w czasie obecności w Kościele. Zachęcamy parafian do parkowania na całym górnym parkingu i dolnym, tak aby nie tarasować ciągu komunikacyjne przy wyjściu z Kościoła i nie zastawiać miejsca przy Przedszkolu. Parkując starajmy się myśleć o bliźnich i dobrze wykorzystać całość parkingu.

Każdy nowy tydzień to kolejne wyzwanie do pracy, modlitwy oraz wypoczynku, abyśmy mogli realizować życiowe powołanie i być dobrymi chrześcijanami, jest nam potrzebne błogosławieństwo Boże, które teraz przyjmiemy.


 

Informacje - 15 niedziela zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie
na 15 Niedzielę Zwykłą
- 12.07.2020 r.

W środę po Mszy świętej wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz w piątek po Mszy świętej wieczornej Koronka do Miłosierdzia Bożego.

Za dzisiejsze ofiary składane w drugą niedzielę miesiąca na potrzeby naszego Kościoła wszystkim serdeczne „Bóg zapłać”. Za wszystkich ofiarodawców w najbliższy czwartek o godz. 18.00, będzie odprawiona Msza święta na którą serdecznie zapraszamy.

W Kancelarii trwają zapisy na pielgrzymkę pieszą do Częstochowy, która wyruszy z Wawelu 6 sierpnia i będzie trwała do jedenastego sierpnia.

W przyszłą niedzielę ks. Proboszcz Jerzy Zuber z parafii św. Rodziny w Balicach wygłosi kazania na wszystkich Mszach świętych, zaś ofiary zebrane będą pomocą dla powstałej młodej parafii i budującego się Kościoła. Za okazaną pomoc i dar serca wspierającego to dzieło budującego się Kościoła wszystkim już dzisiaj serdeczne „Bóg zapłać”.

Pandemia nadal trwa, starajmy się w kościele zakrywać usta i nos oraz zachowywać bezpieczny dystans.

Wszystkim, którzy korzystają z wypoczynku wakacyjnego, życzymy słonecznych dni oraz zdrowia i obfitych łask Bożych.


 

 

Uroczystość Bożego Ciała - 11.06.2020 r.

Chcemy jeszcze raz gorąco podziękować wszystkim, którzy zatroszczyli się o piękne ołtarze na Boże Ciało, grupom różańcowym kobiet i mężczyzn, rodzicom dzieci komunijnych, służbie liturgicznej, panu organiście i kościelnemu oraz służbom porządkowym z naszej parafii, straży miejskiej i policji, którzy czuwali nad bezpieczeństwem procesji, gorąco dziękujemy wszystkim i wyrażamy serdeczne „Bóg zapłać”.

 • IMG_0486
 • IMG_0489
 • IMG_0491
 • IMG_0494
 • IMG_0499
 • IMG_0500
 • IMG_0502
 • IMG_0514
 • IMG_0519
 • IMG_0525
 • IMG_0535
 • IMG_0541
 • IMG_0551
 • IMG_0553
 • IMG_0563
 • IMG_0577
 • IMG_0599
 • IMG_0601
 • IMG_0602
 • IMG_0611

Simple Image Gallery Extended


Rocznica Pierwszej Komunii Świętej


Rocznica Pierwszej Komunii Świętej 21.06.2020 r.  - Msza św. godz. 12.30

Spotkanie rodziców dzieci Rocznicowych - 15.06.2020 r. - godz. 19.30 w kościele

Spotkanie dzieci Rocznicowych - 16.06.2020 r. oraz 17.06. 2020 r. - godz. 19.00

Spowiedź św. piątek godz. 16.00 – 17.00


 

Uroczystość Najświętszej Trójcy

Ogłoszenia duszpasterskie
na UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY
07.06.2020 r.

Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca zamiast kazania chwila adoracji Pana Jezusa. Po Mszy św. o godz. 9.30 zmianka tajemnic żywego różańca.

Nabożeństwo czerwcowe dzisiaj o godz. 17.30, zaś w ciągu tygodnia po Mszy świętej wieczornej serdecznie zapraszamy.

Trwają ostatnie próby przygotowania dzieci komunijnych w Kościele, które pójdą do I Komunii w przyszłą niedzielę 14 czerwca na Mszy św. o godz. 11.00 i 12.30. Rodziców prosimy o przyprowadzanie dzieci do Kościoła według programu, które każdy rodzic otrzymał na spotkaniu.

Spowiedź święta dla dzieci komunijnych będzie w sobotę w dwóch grupach, pierwsza od godz. 9.00 i druga od godz. 10.00 w zakrystii, zaś dla rodziców, chrzestnych i rodzeństwa od godz. 9.00 do 11.00 w salce katechetycznej.

Parafian, którzy nie są zainteresowani Pierwszą Komunią świętą prosimy aby przybyli do kościoła na inne Msze św. a te dwie Msze św. o godz. 11.00 i 12.30 zostawili dla dzieci komunijnych i ich rodzin. 

Młodzież z klasy VIII–mej prosimy we wtorek na godz. 19.00 do Kościoła na spotkanie przygotowujące do przyjęcia sakramentu bierzmowania w tym roku.

Arcybiskup Marek Jędraszewski wydał rozporządzenie aby w każdej parafii w Uroczystość Bożego Ciała odbyły się procesje do czterech ołtarzy, tylko przy zachowaniu restrykcji podanych przez ministerstwo zdrowia.

W naszym Kościele Msze św. będą o godz. 7.00. 8.00, 9.30 po której wyruszy procesja do czterech ołtarzy a na zakończenie procesji około 12.30 będzie Msza św. oraz o godz. 18.00 i 19.00. Procesja tak jak rok temu, tylko przy zachowaniu szczególnej ostrożności przejdzie ulicami; Banacha, K. Kołł. Marczyńskiego, Słomczyńskiego, Ks. Meiera i Felińskiego i dojdzie do Kościoła aby wyśpiewać dziękczynne Te Deum za każde dobro które doświadczamy w roku św. Jana Pawła II.

O ubranie kwiatami ołtarzy jak co roku bardzo prosimy; 

 • I- szy - Róża św. Weroniki; św. Ojca Pio i św. Maksymiliana
 • II- gi - Róża św. Siostry Faustyny; św. Felińskiego i św. Antoniego 
 • III-ci - Róża, bł. Jerzego Popiełuszki; św. Jana Pawła II i Brata Alberta
 • IV-ty - Róża św. Stanisława BM oraz dzieci rocznicowych i komunijnych 

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci do sypania kwiatów, dzieci w strojach uroczystych i krakowskich, młodzież oraz starszych wraz z rodzinami.
Jak co roku serdecznie zapraszamy mężczyzn do niesienia baldachimu, panie do niesienia Figury Chrystusa Króla i Matki Fatimskiej oraz obrazy Pana Jezusa Miłosiernego i Św. Arcybiskupa Felińskiego.

Trasa przejścia z ul. Banacha na ul. Kuźnicy Kołłątajowskiej była pozytywnie zaakceptowana przez wszystkie rodziny w czasie tegorocznej kolędy. Nad bezpieczeństwem procesji na trasie będzie czuwała Straż Miejska, Policja oraz nasza grupa porządkowa. Zadbajmy także o dekorację naszych okien i balkonów zwłaszcza na trasie procesji aby pokazać że wierzymy w Boga w Trójcy Jedynego a nie innego Boga wymyślonego przez filozofię. Organizatorów prosimy o przygotowanie ołtarzy w miejscach tak jak rok temu i bezpieczne ich zamontowanie.

W oktawie Bożego Ciała, będzie procesja wokół naszego Kościoła, rozpoczynając Mszą Świętą o godz. 18.00 i po Komunii Świętej, będzie procesja Eucharystyczna. 

W czasie procesji tak i w kościele obowiązują wszystkich zakrywanie ust i nosa oraz zachowanie bezpiecznej odległości. 

W przyszłą niedzielę jako drugą miesiąca będziemy zbierać ofiary na konkretny cel naszych inwestycji a będzie nim zamontowanie paneli Fotowoltaicznych z których będziemy czerpać energię elektryczną dla Kościoła i dla zaplecza duszpasterskiego. Wtedy możemy śmiało zapalić wszystkie 392 żarówki w Kościele dla Pana Jezusa i dla nas modlących się w Kościele.


 

Liturgia dnia

Triduum i Rekolekcje

 

 

Triduum
Paschalne
i
Rekolekcje 
Wielkopostne

online

Zapraszamy


 

Domowa Droga Krzyżowa

 

 

ZAPRASZAMY

Linki

 

 


 

 Contribute!
Books!
Shop!

Powered by Joomla!®. Designed by: hosting personal turnkey reseller web hosting Valid XHTML and CSS.