Company Logo
Korzystając z tej formy współpracy jaką daje internet dla wszystkich, którzy szukają Boga w swoim życiu i chcą z radością spełniać jego wolę oraz trwać we wspólnocie parafialnej, jak również przeglądającym tę stronę życzę wszelkiego dobra, a dobry Bóg - Chrystus Król niech darzy pokojem i błogosławi na każdy dzień.

W skrócie

Msze święte
Niedziela i święta
8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 18.00
Dni powszednie
7.00, 18.00

Kancelaria parafialna
w poniedziałek i czwartek
od godz. 19.00 do 20.00
we wtorek i sobotę
od 8.00 do 9.00 

Parafia Chrystusa Króla
al.29 Listopada 195,
31‑241 Kraków
tel. (12) 418 34 35

więcej informacji

Z życia parafii

 

 2019


Przyjęcie nowych
ministrantów i scholistek
9.06.2019 r.


 Przedwakacyjne spotkanie
Służby Liturgicznej
9.06.2019 r.


 Pomoc rodzinom Beninu
7-8.06.2019 r.


 "W mocy Bożego Ducha"
Spotkanie modlitewne
8.06.2019 r.


 

Pielgrzymka dzieci komunijnych
18.05.2019 r.


 

Błogosławieństwo lektorów
11.05.2019 r.


 Uroczystość św. Stanisława
Imieniny Księdza Proboszcza
08.05.2019 r.


Wigilia Paschalna
20.04.2019 r.


 Wielki Piątek
19.04.2019 r.


Wielki Czwartek
19-8.04.2019 r.


 Niedziela Palmowa
14.04.2019 r.


Nowe Koła Żywego Różańca


Poświęcenie strojów komunijnych
03.03.2019 r.


 

Poświęcenie książeczek
03.02.2019 r.


Koncert kolęd
27.01.2019 r.


Spotkanie opłatkowe
06.01.2019 r.


 

 

 

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

Ogłoszenia duszpasterskie
na UROCZYSTOŚĆ
NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY
19.06.2019 r.

Nabożeństwo czerwcowe odprawimy dzisiaj o godz. 17.30, zaś w ciągu tygodnia po Mszy św. wieczornej.

Spotkanie grupy biblijnej dzisiaj po Mszy św. wieczornej, zaś we wtorek o godz. 20.00 spotkanie wspólnoty mężczyzn.

W środę o godz. 10.00 zostanie odprawiona Msza św. na zakończenie roku szkolnego dla wszystkich przedszkoli w naszej parafii, serdecznie zapraszamy dzieci, rodziców i wszystkich nauczycieli oraz pracowników.

W czwartek uroczystość Bożego Ciała, w naszym Kościele będą odprawiane Msze o godz. 8.00; 9.30; po której wyruszy procesja do czterech ołtarzy i na zakończenie procesji Msza św. o godz. 12. 30 oraz wieczorna Msza św. o godz. 18.00. Mszy św. o godz.11.00 nie będzie za względu na procesję. Serdecznie prosimy parafian o przygotowanie ołtarzy oraz ubranie ich kwiatami.

  • I- szy - Róża św. Weroniki; św. Ojca Pio i św. Maksymiliana 
  • II- gi - Róża św. Siostry Faustyny; św. Zygmunta Felińskiego i św. Antoniego 
  • III-ci - Róża, bł. Jerzego Popiełuszki; św. Jana Pawła II i św. Brata Alberta 
  • IV-ty - Rodzice dzieci komunijnych i róża św. Stanisława Biskupa i Męczennika.

Procesja wyruszy z Kościoła i przejdzie w stronę ul. Banacha gdzie będzie pierwszy ołtarz, następnie ul. Kuźnicy Kołł., ul. Marczyńskiego i Słomczyńskiego gdzie będzie drugi ołtarz, następnie przejdzie w stronę ul. Ks. Meiera i ul. Felińskiego, gdzie będzie trzeci ołtarz, a następnie w stronę Kościoła, gdzie pod krzyżem misyjnym będzie czwarty ołtarz i zakończy się procesja w Kościele uroczystym odśpiewaniem „Te Deum” .

Serdecznie zapraszamy na procesję dzieci do sypania kwiatów, dzieci w strojach komunijnych i krakowskich, młodzież oraz starszych wraz z rodzinami. Jak co roku serdecznie zapraszamy mężczyzn do niesienia baldachimu, panie do niesienia Figury Chrystusa Króla, oraz obrazy; Św. Zygmunta Felińskiego, Jezusa Miłosiernego, Dzieciątka Praskiego i po raz pierwszy Figury Matki Bożej Fatimskiej.

Nad bezpieczeństwem procesji będzie czuwała Straż Miejska, Policja oraz nasza służba parafialna. Zadbajmy o dekorację naszych okien i balkonów zwłaszcza na trasie procesji. Organizatorów ołtarzy prosimy na spotkanie w środę na godz.19.00. Dzieci sypiące kwiatki, będą miały próbę w środę po Mszy św. wieczornej.

Serdecznie dziękujemy za przygotowanie Kościoła na dzisiejszą niedzielę, zaś na sobotę na godz. 8.00 zapraszamy rodziny mieszkające przy ul. Kuźnicy Kołł. bl. nr 17i.

Dziękujemy wszystkim, którzy z gorącym sercem wsparli rodziny Beninu przynosząc na plac kościelny w piątek i sobotę zużyte rzeczy. Podobna forma pomocy będzie jeszcze jesienią.

W przyszłą niedzielę wolontariusze Krakowskiego Hospicjum dla dzieci będą zbierać ofiary do puszek, wspierając to niezwykłe dzieło pomocy dzieciom. Już dzisiaj za okazaną pomoc dla dzieci serdeczne „Bóg zapłać”.


 

W mocy Bożego Ducha

W sobotę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego
od godz. 19.00 do godz. 22.00,
zapraszamy  do wspólnej modlitwy
podczas modlitewnego czuwania

<<<  GALERIA   >>>


Informacje - Wniebowstąpienie Pańskie

Ogłoszenia duszpasterskie
na Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa
02.06.2019 r.

Nabożeństwo czerwcowe dzisiaj o godz. 17.30, zaś w ciągu tygodnia po Mszy św. wieczornej, serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. 

Dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.30 wzmianka tajemnic żywego różańca dla kobiet i mężczyzn.

Spotkanie grupy biblijnej dzisiaj po Mszy św. wieczornej o godz. 19.00, zaś we wtorek o godz. 20.00 spotkanie wspólnoty mężczyzn, serdecznie zapraszamy.

W czwartek jako pierwszy miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 – 18.00.

W piątek przypada pierwszy piątek miesiąca, okazja do spowiedzi rano od godz. 6.30 – 7.30 oraz po południu od godz. 16.00 – 18.00. W piątek po Mszy św. porannej odwiedzimy chorych z Komunią świętą.

Młodzież przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania z klas szóstych będzie miała spotkanie w piątek o godz. 19.00 w salce katechetycznej.

W sobotę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego od godz. 19.00 do godz. 22.00, będzie modlitewne czuwanie, do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszamy.

Trwają zapisy dzieci, które pójdą do I-szej Komunii świętej w naszej parafii w 2020 roku w myśl dekretu władz kościelnych, który obowiązuje od kilku lat, że dla dzieci i młodzieży przygotowania teoretyczne odbywają się w szkołach do których uczęszczają, a spotkania formacyjne i przygotowania praktyczne / do Pierwszej Komunii Świętej i Bierzmowania/ odbywają się we własnej Parafii. 

Serdeczne „Bóg zapłać” za przygotowanie Kościoła na dzisiejszą niedzielę, zaś na najbliższą sobotę na godz. 8.00 do sprzątania Kościoła zapraszamy rodziny mieszkające przy ul. Kuźnicy Kołł. bl. nr 16D.

W przyszłą niedzielę [jako drugą miesiąca] składka będzie przeznaczona na potrzeby naszego Kościoła. 

Przypominamy, że już w najbliższy piątek i sobotę tj. 7 i 8 czerwca, możemy zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, makulaturę, stare banknoty pieniężne, złom oraz odzież w miarę możliwą i czystą dostarczyć na plac kościelny. Taka forma pomocy może kolejny raz otworzy nasze serca jeszcze bardziej na ubóstwo i biedę afrykańskich rodzin Beninu. Wszystkim, którzy się angażują w pomoc w takiej formie już z góry dziękujemy.


 

Rocznica święceń księdza Józefa

 

Czcigodny Księże Józefie

7 lat temu powiedziałeś Bogu TAK, rocznica to dobra okazja do radości i wdzięczności. Stojąc z Tobą przy ołtarzu Pańskim dziękujemy Bogu Najwyższemu za to, że Ciebie wybrał z wielu i postawił na naszej drodze. Drogi Jubilacie, 7 lat życia kapłańskiego to lata modlitwy i ofiarnej pracy.
Z wielką radością dziękujemy Ci drogi Księże za piękne i mądre kazania, za trwanie w świadectwie wobec Boga. Dziękujemy za ofiarne kształtowanie naszych sumień i postaw, za trud katechizacji i przybliżanie nas do Boga, za wspólne modlitwy i pogłębianie wiary.
Czcigodny Jubilacie, niech Chrystusowa posługa trwa długie i piękne lata. Życzymy Ci by nie zabrakło w niej światła i mocy Ducha św. Niech Bóg Ojciec darzy Księdza obfitymi łaskami, a Jezus Chrystus będzie wzorem i przewodnikiem. W sercu Maryi, Matki Kapłanów, odnajduj ukojenie i schronienie od wszelkiego zła. Niech każdy dzień Twojego życia będzie błogosławiony. Twoje kapłańskie serce niech wypełnia radość prawdziwa a duszpasterska codzienności będzie słoneczna i szczęśliwa.

Z darem modlitwy wspólnota parafialna.


 

Pielgrzymka dzieci komunijnych - 18.05.2019 r.


Już w tradycji jest że dzieci komunijne ich rodzice wraz z ks. proboszczem udają się w pielgrzymce dziękczynnej do miejsc świętych. W tym roku 19 maja 2019 roku pielgrzymowaliśmy do Klasztoru Ojców Karmelitów w Czernej.
W klasztorze ks. Proboszcz odprawił Mszę św. dziękczynna za dzieci, ich rodziców i całą parafię. Zwiedziliśmy również Muzeum i Klasztor Ojców Karmelitów.
Nawiedziliśmy relikwie św. Rafała Kalinowskiego, a także pokłoniliśmy się Matce Bożej Szkapleżnej. Odbyliśmy również drogę krzyżową wśród pięknych drzew. 
Przed wyjazdem z klasztoru, na nietypowej nawierzchni został rozegrany mecz piłki nożnej z wynikiem remisowym. Umocnieni Boża Mocą i napełnieni duchem klasztornego rozmodlenia, pełni radości, szczęśliwie powróciliśmy do Krakowa.

Galeria>>>


 

Pomoc rodzinom Beninu

Pomoc rodzinom Beninu

7 - 8 czerwca 2019 r.

Przypominamy, że 7 i 8 czerwca, możemy kolejny raz pomóc rodzinom Beninu. Możemy już przygotowywać zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, makulaturę, stare banknoty pieniężne, złom oraz odzież w miarę możliwą i czystą i to dostarczyć na plac kościelny. Taka forma pomocy może kolejny raz otworzy nasze serca jeszcze bardziej na ubóstwo i biedę afrykańskich rodzin Beninu.


Liturgia dnia

Sprzątanie kościoła


Sobota

22.06.2019 r.

godz. 8.00


 Rodziny mieszkające
przy ul. Kuźnicy Kołł. bl. nr 17iDroga Krzyżowa

 

Rozważania św. Jana Pawła II

ZAPRASZAMY

Linki

 

 

 Contribute!
Books!
Shop!

Powered by Joomla!®. Designed by: hosting personal turnkey reseller web hosting Valid XHTML and CSS.