Company Logo
Korzystając z tej formy współpracy jaką daje internet dla wszystkich, którzy szukają Boga w swoim życiu i chcą z radością spełniać jego wolę oraz trwać we wspólnocie parafialnej, jak również przeglądającym tę stronę życzę wszelkiego dobra, a dobry Bóg - Chrystus Król niech darzy pokojem i błogosławi na każdy dzień.

W skrócie

Msze święte
Niedziela i święta
8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 18.00
Dni powszednie
7.00, 18.00

Kancelaria parafialna
w poniedziałek i czwartek
od godz. 16.00 do 17.00
we wtorek i sobotę
od 8.00 do 10.00 

Sprawy związane z sakramentem małżeństwa a szczególnie sporządzanie protokołu przedślubnego będzie
we wtorek lub w sobotę
w godzinach od 8.00 do 10.00

Parafia Chrystusa Króla
al.29 Listopada 195,
31‑241 Kraków
tel. (12) 418 34 35

więcej informacji

Z życia parafii

 

 2020


Koncert kolęd - 26.01.2020 r.
Zespołem Ludowym z Łapanowa


 

Poświęcenie książeczek


Spotkanie opłatkowe
06.01.2020 r.


Ogłoszenia parafialne - 27 niedziela zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie
na 27 niedzielę zwykłą
06.10.2019 r.

Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca, zamiast kazania chwila adoracji Pana Jezusa. po Mszy św. o godz. 9.30 zmianka tajemnic różańcowych dla kobiet i mężczyzn, a na Mszy św. o godz. 12.30 zostaną poświęcone różańce dzieciom komunijnym.

Kolejna katecheza biblijna będzie dzisiaj o godz. 19.00, serdecznie zapraszamy. 

Nabożeństwa różańcowe odprawiamy przez cały październik o godz. 17.30. 

Na dzisiejsze nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30 serdecznie zapraszamy dzieci do prowadzenia pierwszej tajemnicy różańcowej, młodzież do drugiej, matki do trzeciej, ojców do czwartej, a babcie i dziadków do piątej. Zapraszamy i zachęcamy aby w ciągu tygodnia przybywać na i włączały się w prowadzenie modlitwy różańcowej. 

Młodzież przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania z klas VI -stych zapraszamy w piątek na godz. 19.00 do salki katechetycznej.

W przyszłą niedzielę [jako drugą miesiąca] składka będzie przeznaczona na potrzeby naszego Kościoła, zaś wolontariusze będą zbierać ofiary do puszek na stypendia dla zdolnej, niezamożnej młodzieży. Za dar serca na pomoc tej młodzieży już dzisiaj wyrażamy serdeczne "Bóg zapłać".

W trosce o wieczne zbawienie dla naszych zmarłych, kierujemy do Boga modlitwę zwaną „Wypominkami”, jest to nasz dar modlitwy wynagradzającej za ich grzechy i nie odprawione pokuty. „WYPOMINKI ROCZNE”, czytane są w każdą niedzielę przed Mszą św. o godz. 8.00; 9.30; 11.00; 12.30. 18.00 i jest odprawiana Msza św. w każdy pierwszy piątek miesiąca, zaś „ WYPOMINKI LISTOPADOWE”, czytane są w listopadzie przed Mszą św. wieczorną. Kartki pomocne do wypisywania imion zmarłych znajdują się na stolikach przy czasopismach religijnych i wyjściu z Kościoła, można je zabrać do domu i czytelnie wypisać.

W dniach 18 i 19 października będzie kolejna zbiórka zużytych sprzętów elektrycznych i elektronicznych, makulatury, starych banknotów pieniężnych oraz złomu, który dostarczymy na plac kościelny aby w ten sposób dalej wspierać rodziny z Beninu. 

Dziękujemy za przygotowanie Kościoła na dzisiejszą niedzielę, zaś na najbliższą sobotę na godz. 8.00, do sprzątania naszego Kościoła zapraszamy rodziny mieszkające przy ul. Marczyńskiego z bl nr 5.


Liturgia dnia

Sprzątanie kościoła


Sobota

29.02.2020 r.

godz. 8.00


 Rodziny mieszkające
przy ul. Banacha i Potockiego
/domki prywatne/
Droga Krzyżowa

 

Rozważania św. Jana Pawła II

ZAPRASZAMY

Linki

 

 


 

 Contribute!
Books!
Shop!

Powered by Joomla!®. Designed by: hosting personal turnkey reseller web hosting Valid XHTML and CSS.