Company Logo
Korzystając z tej formy współpracy jaką daje internet dla wszystkich, którzy szukają Boga w swoim życiu i chcą z radością spełniać jego wolę oraz trwać we wspólnocie parafialnej, jak również przeglądającym tę stronę życzę wszelkiego dobra, a dobry Bóg - Chrystus Król niech darzy pokojem i błogosławi na każdy dzień.

W skrócie

Msze święte
Niedziela i święta
8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 18.00
Dni powszednie
7.00, 18.00

 

Kancelaria parafialna

poniedziałek i czwartek
godz. 16.00 - 17.00

wtorek i sobota
godz. 8.00 - 10.00


Parafia Chrystusa Króla
al.29 Listopada 195,
31‑241 Kraków
tel. (12) 418 34 35

więcej informacji

Z życia parafii

 

 2021


Uroczystość
Bożego Ciała
03.06.2021 r.

 


św. Stanisława
Imieniny ks. Proboszcza
08.05.2021 r.


Wigilia Paschalna
03.04.2021 r.


Poświęcenie pokarmów
03.04.2021 r.


Triduum Paschalne 2021 r.


 Niedziela Palmowa
28.03.2021 r.


 Poświęcenie strojów komunijnych
07.03.2021 r.


 Poświecenie książeczek
07.02.2021 r.


 

W związku z pandemią  w kościele obowiązuje limit osób - max. 50% obłożenia. Ważne: limit nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19.

Serdecznie zapraszamy do udziału w obrzędach liturgicznych w naszym kościele.

Pamiętajmy, że w kościele obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa oraz dezynfekcja rąk w przedsionku kościoła.

Zachowajmy także bezpieczną odległość. 


 

Artykuły

Wydarzenia - 2017 v.2

Wydarzenia 2017 - część 2.

     
    POŚWIĘCENIE MEDALIKÓW - 3.12.2017 R.    Galeria>>
     
 

UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA - 26.11.2017 R.     Galeria>>

     
 

POMOC DLA  SZPITALA NA WYBRZEŻU KOŚCI SŁONIOWEJ W AFRYCE   Galeria>>

     
  WIZYTACJA KANONICZNA 14 - 15.10.2017 R.   Galeria>>
     
 

TYM RAZEM SZCZAWNICA I PALENICA 

30 września 2017 roku w piękną i słoneczną sobotę służba liturgiczna i schola wyjechała do Szczawnicy. To już kolejny wspólny wyjazd integracyjny przy finansowym wsparciu ks. proboszcza Stanisława. Organizatorem górskiego wyjazdu był ks. Józef i s. Magdalena, którzy wraz z dziećmi i ich rodzicami poznawali Szczawnicę i jej górskie okolice. Podziwiając piękne widoki, pod opieką przewodnika górskiego, dotarliśmy do schroniska pod Durbaszką, gdzie na świeżym powietrzu uczestniczyliśmy we  Mszy św. sprawowanej przez ks. Józefa. Po zejściu z górskich szczytów uwiecznieniem wycieczki był spacer w Wąwozie Homole, podczas którego podziwialiśmy uroki górskiego potoku i krajobrazu. Umocnieni duchowo, pełni estetycznych wrażeń obcowania z naturą powróciliśmy do Krakowa. 

Galeria

     
   

Poświęcenie różańców  - 01.10.2017 r.Galeria

   

 

   

Poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych

3 września 2017 r. podczas Mszy świętej dla dzieci o godzinie 11.00 Ks. Proboszcz Stanisław Wątroba pobłogosławił i poświęcił tornistry i przybory szkolne, które dzieci klas pierwszych przyniosły na tę Msze świętą rozpoczynająca nowy rok szkolny.

Wszystkim pierwszoklasistom życzymy: by pilnie uczyli się zdobywając jak najwięcej wiedzy, mieli wielu kolegów i koleżanek, pokochali swoją szkołę, poznawali życie i działalność Pana Jezusa, pogłębiali swoją wiarę oraz błogosławieństwa Bożego na każdy dzień nauki w szkole.

Galeria

   

 

 

Przyjęcie nowych ministrantów 

Z wielką radością 18 czerwca nasza wspólnota parafialna powitała w gronie Służby Liturgicznej 6 nowych ministrantów. Obrzęd przyjęcia miał miejsce podczas Mszy Św. o godz. 11.00 i dokonał go Ksiądz Proboszcz Stanisław Wątroba. 
Polecajmy w naszych modlitwach całą wspólnotę Liturgicznej Służby Ołtarza, aby Pan Bóg darzył wszelkim potrzebnym błogosławieństwem i zapałem tych młodych ludzi, którzy chcą służyć przy ołtarzu.

 

Galeria

   

 

 

7 czerwca 2017 - Grill

Bliżej wakacji - 17 czerwca - dzieci i młodzież z naszej parafii - schola, służba liturgiczna, grupa młodzieżowa spotkali się na Grillu, aby z radością i pieśnią na ustach pożegnać rok katechetyczny 2016/17. Głównym Gospodarzem był ks. Proboszcz Stanisław Wątroba a sprawami organizacyjnymi zajął się ks. Józef i s. Magdalena. Każdy przyniósł coś dobrego… były wiec, nie tylko kiełbaski sponsorowane przez księdza Proboszcza ale również szaszłyki, chipsy i dużo słodyczy. Mogliśmy wspólnie pośpiewać, pobawić się przy tanecznej muzyce a na koniec spotkania zostały wręczone nagrody (książki) dla dzieci z scholii i ministrantów, którzy sumiennie chodzili na dyżury, próby i spotkania oraz godnie służyli przy ołtarzu. A dla wszystkich były również drobne upominki. Uwieńczeniem spotkania były słowa wdzięczności dla Księdza Proboszcza, ks. Józefa i s. Magdaleny za prowadzone przez nich spotkania formacyjne i za wspólnie spędzony czas. Szczególności bardzo dziękujemy Ks. Proboszczowi za pomoc materialną i duchową podczas tego roku szkolnego. Po grillu uczestniczyliśmy w Mszy świętej oraz procesji eucharystycznej. 

Galeria

Liturgia dnia

Triduum i Rekolekcje

 

 

2021 r.

Rekolekcje 
Wielkopostne
 

Zapraszamy


 2020 r.

Triduum
Paschalne
i
Rekolekcje 
Wielkopostne
online

Zapraszamy


 

Domowa Droga Krzyżowa

 

 

ZAPRASZAMY

Linki

 

 


 

 

 Contribute!
Books!
Shop!

Powered by Joomla!®. Designed by: hosting personal turnkey reseller web hosting Valid XHTML and CSS.