Company Logo
Korzystając z tej formy współpracy jaką daje internet dla wszystkich, którzy szukają Boga w swoim życiu i chcą z radością spełniać jego wolę oraz trwać we wspólnocie parafialnej, jak również przeglądającym tę stronę życzę wszelkiego dobra, a dobry Bóg - Chrystus Król niech darzy pokojem i błogosławi na każdy dzień.

W skrócie

Msze święte
Niedziela i święta
8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 18.00
Dni powszednie
7.00, 18.00

 

Kancelaria parafialna

poniedziałek i czwartek
godz. 16.00 - 17.00

wtorek i sobota
godz. 8.00 - 10.00


Parafia Chrystusa Króla
al.29 Listopada 195,
31‑241 Kraków
tel. (12) 418 34 35

więcej informacji

Z życia parafii

 

 2021


Uroczystość
Bożego Ciała
03.06.2021 r.

 


św. Stanisława
Imieniny ks. Proboszcza
08.05.2021 r.


Wigilia Paschalna
03.04.2021 r.


Poświęcenie pokarmów
03.04.2021 r.


Triduum Paschalne 2021 r.


 Niedziela Palmowa
28.03.2021 r.


 Poświęcenie strojów komunijnych
07.03.2021 r.


 Poświecenie książeczek
07.02.2021 r.


 

W związku z pandemią  w kościele obowiązuje limit osób - max. 50% obłożenia. Ważne: limit nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19.

Serdecznie zapraszamy do udziału w obrzędach liturgicznych w naszym kościele.

Pamiętajmy, że w kościele obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa oraz dezynfekcja rąk w przedsionku kościoła.

Zachowajmy także bezpieczną odległość. 


 

Artykuły

Wydarzenia - 2017

Wydarzenia 2017

 

     

17 czerwca 2017 - Grill

Bliżej wakacji - 17 czerwca - dzieci i młodzież z naszej parafii - schola, służba liturgiczna, grupa młodzieżowa spotkali się na Grillu, aby z radością i pieśnią na ustach pożegnać rok katechetyczny 2016/17. Głównym Gospodarzem był ks. Proboszcz Stanisław Wątroba a sprawami organizacyjnymi zajął się ks. Józef i s. Magdalena. Każdy przyniósł coś dobrego… były wiec, nie tylko kiełbaski sponsorowane przez księdza Proboszcza ale również szaszłyki, chipsy i dużo słodyczy. Mogliśmy wspólnie pośpiewać, pobawić się przy tanecznej muzyce a na koniec spotkania zostały wręczone nagrody (książki) dla dzieci z scholii i ministrantów, którzy sumiennie chodzili na dyżury, próby i spotkania oraz godnie służyli przy ołtarzu. A dla wszystkich były również drobne upominki. Uwieńczeniem spotkania były słowa wdzięczności dla Księdza Proboszcza, ks. Józefa i s. Magdaleny za prowadzone przez nich spotkania formacyjne i za wspólnie spędzony czas. Szczególności bardzo dziękujemy Ks. Proboszczowi za pomoc materialną i duchową podczas tego roku szkolnego. Po grillu uczestniczyliśmy w Mszy świętej oraz procesji eucharystycznej. 

Galeria>>>

   

 

Przyjęcie nowych ministrantów

Z wielką radością 18 czerwca nasza wspólnota parafialna powitała w gronie Służby Liturgicznej 6 nowych ministrantów. Obrzęd przyjęcia miał miejsce podczas Mszy Św. o godz. 11.00 i dokonał go Ksiądz Proboszcz Stanisław Wątroba. 

 

Polecajmy w naszych modlitwach całą wspólnotę Liturgicznej Służby Ołtarza, aby Pan Bóg darzył wszelkim potrzebnym błogosławieństwem i zapałem tych młodych ludzi, którzy chcą służyć przy ołtarzu.

 

 Galeria>>>

 

 

Pielgrzymka Dzieci Komunijnych do Częstochowy


Galeria>>>


    I Komunia Św. 07.05.2017 r.

Dzieci klas 3 po raz pierwszy przyjeły do swego serca Jezusa obecnego w Najświętszym sakramencie.

Galeria>>>

   

 Św. Stanisława Imieniny Księdza Proboszcza

8.05.2017 r.

8 maja obchodzona jest uroczystość św. Stanisława, Biskupa i Męczennika. Jest to także dzień imienin naszego Księdza Proboszcza Stanisława Wątroby. Z tej okazji pragniemy życzyć Drogiemu Solenizantowi, aby wzorem swojego Patrona wiernie kroczył za Chrystusem Królem, odważnie głosił Ewangelię i świadczył o Niej wobec tych, do których posyła Go Pan Bóg. Ponadto Księdzu Proboszczowi życzymy dużo zdrowia, radości i sił oraz zapewniamy o naszej modlitwie, szczególnie 8 maja na Mszy Świętej o godz. 18.00.
Księże Proboszczu! Wszystkiego dobrego

Życzą wdzięczni Parafianie


Galeria>>>


     Wielkanoc 2017

Roku Św. Brata Alberta; w Trzech setną Rocznicę Matki Bożej Częstochowskieji w 100-lecie Matki Bożej Fatimskiej, gdzie zawołaniem obecnego Roku 2017, są słowa „ Idzcie i Głoście”. W tych wydarzeniach Kościoła płyną życzenia wielkanocne od ołtarza Chrystusa Króla dla wszystkich parafian i ludzi dobrej woli. 
Każdy z nas już nie pierwszy raz zatrzymuje się w tych dniach przy pustym grobie, aby rozważać największy cud w historii świata jakim jest Zmartwychwstanie Chrystusa.
Niech Maryja Panna nasza Częstochowska i Fatimska jako cichy i jedyny świadek tej wielkiej Tajemnicy pomaga nam na nowo uwierzyć w Tego który umarł i zmartwychwstał dla zbawienia każdego z nas. Niech Maryja będzie dla każdego z nas jedyną Przewodniczką na drogach wiary. Niech Maryja wyjedna nam pogodę ducha, której nie zdoła zniweczyć żaden lęk tych którzy próbują zamazywać nam tę radość płynącą z pustego grobu i swoim zachowaniemi językiem nienawiści żyją dzisiaj tak jakby Boga nie było. „Chrystus prawdziwie zmartwychwstał” i niech ta wiara i radość nigdy nie gaśnie w sercach parafian i ludzi dobrej woli.

Z życzeniami wielkanocnymi i pozdrowieniami Ks. proboszcz Stanisław Wątroba


Niedziela Palmowa - 09.04.2017 r. - Galeria>>>
Liturgia Wielkiego Czwartku - 13.04.2017 r. - Galeria>>>
Liturgia Wielkiego Piątku - 14.04.2017 r. - Galeria>>>
Wigilia Paschalna - 15.04.2017 r. - Galeria>>>


     Międzyprzedszkolny Konkurs Plastyczny „BARANEK WIELKANOCNY” 06.04.2017 r.

Nasze Przedszkole zorganizowało konkurs plastyczny pt.: „Baranek Wielkanocny”dla wszystkich Przedszkoli z terenu Parafii Chrystusa Króla na os. Gotyk. Do konkursu zostało zgłoszonych 18 prac, wykonanych przez 18 grup przedszkolnych. Wszystkie były piękne, wyjątkowe i bardzo pomysłowe. 28 nauczycieli wspomagało dzieci w przygotowaniu Baranków Wielkanocnych na konkurs. W Jury zasiadło 6 Pań, z każdego przedszkola biorącego udział w konkursie - jeden przedstawiciel. Jury oceniając Baranki Wielkanocne brało pod uwagę przede wszystkim nawiązanie do tradycji Świąt Wielkanocnych, wkład dzieci w wykonanie pracy oraz estetykę i oryginalność. Prace były oceniane w dwóch kategoriach wiekowych dzieci 3 – 4 letnie i 5 – 6 letnie. W każdej kategorii Jury wyłoniło I, II, III miejsce
oraz wyróżnienia.


Galeria>>>


     ZIMOWE SZALEŃSTWO!!!


W dniach od 1 do 4 lutego dzieci i młodzież z naszej parafii wzięli udział w zimowisku w Zakopanem. Ministranci, lektorzy oraz dziewczynki ze scholi "Baranki Boże" pod opieką ks. Józefa i S. Magdaleny przez 4 dni wypoczywali i oddawali się zimowemu szaleństwu podziwiając przy tym piękne, ośnieżone Tatry. Podczas stosunkowo niedługiego czasu udało się zrobić i zobaczyć całkiem sporo. Był, więc wyjazd kolejką i Msza Święta na Gubałówce, spacer do Doliny Kościeliskiej, jazda na łyżwach i szalone zjazdy na jabłuszkach, bitwy śnieżkami, lepienie bałwanów, a także zwiedzanie największego na świecie zamku lodowego i labiryntu, które znajdują się pod samą skocznią w Zakopanem. Oczywiście nie mogło zabraknąć spaceru po Krupówkach, które w ciągu tych czterech dni zapełniły się wieloma wczasowiczami. Oprócz zabawy i odpoczynku dzieci i młodzież nie zapomnieli o modlitwie i codziennej Mszy Świętej.


Galeria>>>


     SPOTKANIE OPŁATKOWE - 06.01.2017 R.

W Uroczystość Trzech Króli 06.01.2017 roku po zakończonej Mszy św. o godz. 18.00, odbyło się wspólne spotkanie opłatkowe oraz kolędowanie wszystkich starszych grup parafialnych takich jak; Rada Parafialna, Żywy Różaniec Kobiet i Mężczyzn, Grupa Charytatywna, Wspólnota „Margaretki”, Akademia Złotej Jesieni, Zespół Dekoratorski, Krąg Biblijny. Tradycyjnie spotkanie opłatkowe rozpoczęto kolędą „Wśród nocnej ciszy...”.
Wysłuchaliśmy fragmentu Ewangelii, który odczytał ks. Józef. Ks. proboszcz Stanisław Wątroba, złożył wszystkim zebranym życzenia oraz podziękował za współpracę w tworzeniu i budowaniu Kościoła duchowego i materialnego.


Galeria >>>

Liturgia dnia

Triduum i Rekolekcje

 

 

2021 r.

Rekolekcje 
Wielkopostne
 

Zapraszamy


 2020 r.

Triduum
Paschalne
i
Rekolekcje 
Wielkopostne
online

Zapraszamy


 

Domowa Droga Krzyżowa

 

 

ZAPRASZAMY

Linki

 

 


 

 

 Contribute!
Books!
Shop!

Powered by Joomla!®. Designed by: hosting personal turnkey reseller web hosting Valid XHTML and CSS.