Company Logo
Korzystając z tej formy współpracy jaką daje internet dla wszystkich, którzy szukają Boga w swoim życiu i chcą z radością spełniać jego wolę oraz trwać we wspólnocie parafialnej, jak również przeglądającym tę stronę życzę wszelkiego dobra, a dobry Bóg - Chrystus Król niech darzy pokojem i błogosławi na każdy dzień.

W skrócie

Msze święte
Niedziela i święta
8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 18.00
Dni powszednie
7.00, 18.00

 

Kancelaria parafialna

poniedziałek i czwartek
godz. 16.00 - 17.00

wtorek i sobota
godz. 8.00 - 10.00


Parafia Chrystusa Króla
al.29 Listopada 195,
31‑241 Kraków
tel. (12) 418 34 35

więcej informacji

Z życia parafii

 

 2021


Uroczystość
Bożego Ciała
03.06.2021 r.

 


św. Stanisława
Imieniny ks. Proboszcza
08.05.2021 r.


Wigilia Paschalna
03.04.2021 r.


Poświęcenie pokarmów
03.04.2021 r.


Triduum Paschalne 2021 r.


 Niedziela Palmowa
28.03.2021 r.


 Poświęcenie strojów komunijnych
07.03.2021 r.


 Poświecenie książeczek
07.02.2021 r.


 

W związku z pandemią  w kościele obowiązuje limit osób - max. 50% obłożenia. Ważne: limit nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19.

Serdecznie zapraszamy do udziału w obrzędach liturgicznych w naszym kościele.

Pamiętajmy, że w kościele obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa oraz dezynfekcja rąk w przedsionku kościoła.

Zachowajmy także bezpieczną odległość. 


 

Artykuły

Wydarzenia 2015

Wydarzenia 2015

 

   

Poświęcenie pojazdów - św. Krzysztofa

Jak co roku z okazji Świętego Krzysztofa patrona kierowców i podróżujących odbyło się błogosławieństwo pojazdów mechanicznych. Kierowcy otrzymali wizerunek św. Krzysztofa wraz z modlitwą i z błogosławieństwem a następnie z Bożym błogosławieństwem wyruszyli w dalszą codzienną podróż.

(Galeria)
 

   

Pielgrzymka do Kalwarii i Wadowic

Już w tradycji jest że dzieci komunijne ich rodzice wraz z ks. proboszczem udają się w pielgrzymce dziękczynnej do miejsc świętych. W tym roku 13 czerwca 2015 roku pielgrzymowaliśmy do Kalwarii i Wadowic- miasta papieskiego. 
W Kalwarii została odprawiona Msza św. dziękczynna za dzieci ich rodziców i całą parafię. Dzieci oraz ich rodzice po Mszy św. zostały zawierzone specjalnym aktem Matce Bożej Kalwaryjskiej, która tam czuwa, króluje i uzdrawia. W programie było zapoznanie się z całą Kalwarią z przewodnikiem kalwaryjskim. Zmęczeni upałem i wysoką górą „Golgota”, dotarliśmy do Kaplicy Ukrzyżowania i Grobu Pana Jezusa. 
Z Kalwarii pielgrzymowaliśmy do Wadowic miejsca Św. Jana Pawła II, gdzie wszystko się zaczęło. W Kaplicy Św. Rodziny w której był ochrzczony Jan Paweł II modliliśmy się i dziękowali za każdy cud sakramentu Chrztu świętego. 

(Galeria)

 

   

Uroczystość Bożego Ciała

W czwartek 4 czerwca 2015 r w naszej parafii Chrystusa Króla w Krakowie na os. Gotyk o godz 11.00 odbyła się Msza Św. a po niej procesja z okazji Uroczystości Bożego Ciała. Wszyscy parafianie i goście pięknie i licznie uczestniczyli w uroczystości liturgii ku czci Najświętszego Sakramentu, a scholka parafialna pod opieką s. Anieli głośno podkreślała uroczystość śpiewem przy każdym Ołtarzu.

(Galeria)

 

 

Wycieczka do Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 5 w Krakowie

Na początku maja dzieci z naszego przedszkola udały się na wycieczkę do Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 5 w Krakowie. Celem wycieczki było zapoznanie przedszkolaków z codzienną pracą w zawodzie strażaka. Dzięki uprzejmości strażaków dzieci miały możliwość obejrzenia z bliska samochodów strażackich, umundurowania strażaka i sprzętu pożarniczego.

(Galeria)


   

Triduum Paschalne

 

Dziękujemy wszystkim parafianom za udział w rekolekcjach wielkopostnych, w drogach krzyżowych, gorzkich żalach oraz w Triduum Paschalnym. Dziękujemy dzieciom, młodzieży, służbie liturgicznej, wszystkim starszym grupom parafialnym za wszelką pomoc w procesji rezurekcyjnej, dziękujemy mężczyznom za niesienie baldachimu, Paniom za niesienie Figury Chrystusa Króla oraz obrazu św. Arcybiskupa Zygmunta Felińskiego. Dziękujemy Panu Kościelnemu i Panu Organiście.

(Galeria)

 

 

Niedzielę Palmową 29.03.2015 r.

W dniu dzisiejszym obchodzimy pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Na każdej Mszy św. czytanie Męki Pańskiej i poświęcenie palm. Uroczysta procesja odbyła się o 11.00.(Galeria)


   

Pierwsza wizyta duszpasterska ks. Proboszcza Stanisława Wątroby i poświęcenie naszego przedszkola - 22.01.2015 r  

 

W tym dniu odwiedził nas ks. Proboszcz z kolędą. Dzieci oczekiwały gościa  z niecierpliwością. Po wspólnej modlitwie i ucałowaniu krzyża nastąpiło poświęcenie całego przedszkola przy wspólnym śpiewaniu kolęd. Na koniec była krótka pogadanka ks Proboszcza z przedszkolakami oraz rozdanie pięknych obrazków jako pamiątki z kolędy.

(Galeria)

 

   

JASEŁKA W PRZEDSZKOLU - 16.01.2015 r.

W piątkowe popołudnie, dokładnie o godzinie 1515 rozpoczęło się długo przygotowywane przedstawienie jasełkowe pt. „Pokłon dla Bożej Dzieciny”. W rolach Matki Bożej, św. Józefa, Aniołów, Pasterzy i Królów wystąpiły dzieci z obu grup przedszkolnych „Pszczółek i „Motylków”.(więcej...)

(Galeria)

 

SPOTKANIE OPŁATKOWE - 06.01.2015 R.

W  Uroczystość Trzech Króli  06.01.2015 roku  o godz. 18.00, została odprawiona Msza święta  za  wszystkie starsze grupy działające przy parafii. Po zakończonej Mszy św. w Kościele, przeszliśmy do sali konferencyjnej, gdzie odbyło się wspólne spotkanie opłatkowe oraz kolędowanie wszystkich starszych grup parafialnych takich jak; Rada Parafialna, Żywy Różaniec Kobiet i Mężczyzn, Grupa Charytatywna, Wspólnota „Margaretki”, Akademia Złotej Jesieni, Zespół Dekoratorski, Krąg Biblijny.

Rozpoczynając wysłuchaliśmy fragmentu Ewangelii, który opowiadał o narodzeniu Pana Jezusa. Ks. proboszcz Stanisław Wątroba, złożył  wszystkim zebranym życzenia oraz podziękował za współpracę w tworzeniu i budowaniu Kościoła duchowego i materialnego. (więcej...)

(Galeria

Liturgia dnia

Triduum i Rekolekcje

 

 

2021 r.

Rekolekcje 
Wielkopostne
 

Zapraszamy


 2020 r.

Triduum
Paschalne
i
Rekolekcje 
Wielkopostne
online

Zapraszamy


 

Domowa Droga Krzyżowa

 

 

ZAPRASZAMY

Linki

 

 


 

 

 Contribute!
Books!
Shop!

Powered by Joomla!®. Designed by: hosting personal turnkey reseller web hosting Valid XHTML and CSS.