Company Logo
Korzystając z tej formy współpracy jaką daje internet dla wszystkich, którzy szukają Boga w swoim życiu i chcą z radością spełniać jego wolę oraz trwać we wspólnocie parafialnej, jak również przeglądającym tę stronę życzę wszelkiego dobra, a dobry Bóg - Chrystus Król niech darzy pokojem i błogosławi na każdy dzień.

W skrócie

Msze święte
Niedziela i święta
8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 18.00
Dni powszednie
7.00, 18.00

Kancelaria parafialna
w poniedziałek i czwartek
od godz. 19.00 do 20.00
we wtorek i sobotę
od 8.00 do 9.00 

Parafia Chrystusa Króla
al.29 Listopada 195,
31‑241 Kraków
tel. (12) 418 34 35

więcej informacji

Z życia parafii

 

 2019


Poświęcenie książeczek
03.02.2019 r.


Koncert kolęd
27.01.2019 r.


Spotkanie opłatkowe
06.01.2019 r.


 

 

 

Pielgrzymka Dzieci Rocznicowych 2014

PIELGRZYMKA DZIECI ROCZNICOWYCH
WRAZ Z RODZICAMI I KS. PROBOSZCZEM
DO KALWARII ZEBRZYDOWSKIEJ I WADOWIC MIASTA ŚW. JANA PAWŁA II

 

Takie pielgrzymki zwykle organizuje się dla dzieci komunijnych, my natomiast po udanej pielgrzymce komunijnej w 2013 do Zakopanego , Bachledówki i Ludźmierza, jako rodzice wraz z ks. proboszczem postanowiliśmy z dziećmi rocznicowymi udać się tym razem do Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowic w sobotę 14 czerwca 2014 roku.

Początek pielgrzymki rozpoczął się w Kościele Chrystusa Króla, krótka modlitwa i błogosławieństwo ks. proboszcza. Przejazd był tak szybki, że panorama i krajobrazy, same dyktowały nam modlitwę i śpiewy w autokarze.

Kalwaria to miejsce pielgrzymów z całej Polski i spoza granic. Dzieci, młodzież, dorośli, rodzice, nauczyciele, kapłani to sprawiało wrażenie jakby było wielkie Święto Kościoła, a to tylko Matka Kalwaryjska z Cudownego Obrazu zaprasza swoje dzieci na spotkanie modlitewne.

Uroczysta Msza święta w samo południe gdzie kustosz bazyliki wyjaśnia, że dzisiaj gdzie mamy iść jak nie do Matki, która UZDRAWIA - KRÓLUJE- POCIESZA. Można było mieć wrażenie, że ta Matka cieszy się widząc takie tłumy pielgrzymów. Każdy wyjeżdżając prosił Matkę o szczególne wstawiennictwo u swojego Syna.
Po uczcie duchowej przyszedł czas na ucztę przy stole obiadowym, gdzie wszystkim dopisywały apetyty. Tak przygotowani mogliśmy spojrzeć na panoramę całej Kalwarii prowadzącej przez Ojca Salwatora, który swoim wyglądem przypominał prawdziwego zakonnika i pustelnika kalwaryjskiego.

Kolejny program pielgrzymki to Wadowice miasto świętego Jana Pawła II , „gdzie wszystko się zaczęło”. Zwiedzanie nowo otwartego Muzeum Jana Pawła II, gdzie przyszedł na świat w rodzinie bardzo pobożnej, można było zobaczyć pokój gdzie się narodził, lóżko gdzie spał, okno mieszkania, które wychodziło na Kościół na którym widnieje do dzisiaj czytelny napis „CZAS UCIEKA WIECZNOŚĆ CZEKA”, To te słowa były motywacją pracowitości, pobożności i świętości młodego Karola zwanego „Lolkiem” a późniejszego Papieża Jana Pawła II, pielgrzyma całego świata. Będąc przy chrzcielnicy w Bazylice, w której został ochrzczony Święty Jan Paweł II, zanosiliśmy modlitwy za dar Chrztu świętego, za rodziców, chrzestnych i tych kapłanów którzy nam ten chrzest udzielali.

Przyszedł czas na smakołyki i tutaj nie można było odmówić pysznej „kremówki” oraz dobrej kawy.

I tak pełni radości i wdzięczności wracaliśmy późnym wieczorem do Krakowa. Drogą w autobusie trwały modlitwy nie dokończone w które włączały się dzieci i rodzice i ks. proboszcz..

Dobra organizacja wszystkich a szczególnie pani Judyty, która wzięła całą organizację pielgrzymki na swoje barki, podprowadziła nas do następnej pielgrzymki w odpowiednim czasie ale już do Rzymu Wiecznego Miasta.

Tego co każdy przeżył w tym jednym dniu nie da się do końca opisać, to trzeba samemu tam być i doświadczyć. Pozdrawiając wszystkich pielgrzymów

ks. proboszcz.Liturgia dnia

Sprzątanie kościoła


Sobota

23.02.2019 r.

od godz. 10.00

 

Mieszkańcy bloku
przy ul. Kuźnicy Kołł. 
nr 13
A

Droga Krzyżowa

 

Rozważania św. Jana Pawła II

ZAPRASZAMY

Linki

 

 

 Contribute!
Books!
Shop!

Powered by Joomla!®. Designed by: hosting personal turnkey reseller web hosting Valid XHTML and CSS.