Company Logo
Korzystając z tej formy współpracy jaką daje internet dla wszystkich, którzy szukają Boga w swoim życiu i chcą z radością spełniać jego wolę oraz trwać we wspólnocie parafialnej, jak również przeglądającym tę stronę życzę wszelkiego dobra, a dobry Bóg - Chrystus Król niech darzy pokojem i błogosławi na każdy dzień.

W skrócie

Msze święte
Niedziela i święta
8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 18.00
Dni powszednie
7.00, 18.00

Kancelaria parafialna
w poniedziałek i czwartek
od godz. 16.00 do 17.00
we wtorek i sobotę
od 8.00 do 10.00 

Sprawy związane z sakramentem małżeństwa a szczególnie sporządzanie protokołu przedślubnego będzie
we wtorek lub w sobotę
w godzinach od 8.00 do 10.00

Parafia Chrystusa Króla
al.29 Listopada 195,
31‑241 Kraków
tel. (12) 418 34 35

więcej informacji

Z życia parafii

 

 2019


Poświęcenie różańców
dzieci komunijnych - 06.10.2019 r.

 


"Polska pod Krzyżem"
14.09.2019 r.


 Pożegnanie 
siostry Magdaleny


 Uroczystość Bożego Ciała
20.06.2019 r.


 

Przyjęcie nowych
ministrantów i scholistek
9.06.2019 r.


 Przedwakacyjne spotkanie
Służby Liturgicznej
9.06.2019 r.


 Pomoc rodzinom Beninu
7-8.06.2019 r.


 "W mocy Bożego Ducha"
Spotkanie modlitewne
8.06.2019 r.


 

Pielgrzymka dzieci komunijnych
18.05.2019 r.


 

Błogosławieństwo lektorów
11.05.2019 r.


 Uroczystość św. Stanisława
Imieniny Księdza Proboszcza
08.05.2019 r.


Wigilia Paschalna
20.04.2019 r.


 Wielki Piątek
19.04.2019 r.


Wielki Czwartek
19-8.04.2019 r.


 Niedziela Palmowa
14.04.2019 r.


Nowe Koła Żywego Różańca


Poświęcenie strojów komunijnych
03.03.2019 r.


 

Poświęcenie książeczek
03.02.2019 r.


Koncert kolęd
27.01.2019 r.


Spotkanie opłatkowe
06.01.2019 r.


 

 

 

Artykuły

Przedszkole Katolickie

 

PRZEDSZKOLE KATOLICKIE /PUBLICZNE/

PRZY PARAFII CHRYSTUSA KRÓLA W KRAKOWIE OS.GOTYK

św. Jana Pawła II

Al. 29 Listopada 195
31- 241 Kraków
tel.  601 485 265

 www.ppjp2gotyk.pl

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.    NOWA GALERIA - ZAPRASZAMY  

 


 Informacje dla rodziców:

- telefon:      601 485 265

- strona internetowa:     www.ppjp2gotyk.pl

- email:     Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

- Nr konta: 57124047221111001060351921

 


 2015

 

 

Imieniny Księdza Proboszcza Stanisława - 08.05.2015 r.

 

W dniu święta swego Patrona nasze Przedszkole odwiedził Ksiądz Proboszcz Stanisław. Dzieci przegotowały piekne prezenty a Soleznizant kosz słodyczy.

Galeria >>>


 

Wycieczka do Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 5 w Krakowie

 

Na początku maja dzieci z naszego przedszkola udały się na wycieczkę do Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 5 w Krakowie. Celem wycieczki było zapoznanie przedszkolaków z codzienną pracą w zawodzie strażaka. Dzięki uprzejmości strażaków dzieci miały możliwość obejrzenia z bliska samochodów strażackich, umundurowania strażaka i sprzętu pożarniczego.
Na początku spotkania strażacy poinformowali uczestników wycieczki jak należy zachować się na wypadek alarmu w koszarach. Potem opowiadali o swojej pracy, o harmonogramie dnia, prezentując jednocześnie strój i sprzęt pożarniczy. Chętne dzieci mogły przymierzyć hełm strażacki i obejrzeć narzędzia potrzebne podczas akcji ratowniczych.
W pewnym momencie rozległ się alarm wzywający strażaków do pomocy. Przedszkolaki wykazały się dużym sprytem i zrozumieniem powagi sytuacji – pod kierunkiem opiekunów szybko zajęły wyznaczone miejsce w koszarach, w tzw. strefie bezpieczeństwa.  Tym samym uczestnicy wycieczki stali się świadkami wyjazdu do akcji ratunkowej – obserwowali strażaków, którzy błyskawicznie zakładają umundurowanie, wskakują do samochodów i wyjeżdżają na sygnale…
Na koniec naszej wizyty każde dziecko mogło zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w wozie strażackim w prawdziwym strażackim hełmie. W podzięce za życzliwe przyjęcie w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej przedszkolaki wręczyły dzielnym strażakom wykonane przez siebie laurki i złożyły życzenia, śpiewając piosenkę „Duży zegar bije sto lat!”.
Każde dziecko otrzymało pamiątkowy breloczek misia z numerami alarmowymi Straży Pożarnej – 998 i 112. Wycieczka dostarczyła wielu pozytywnych i niezapomnianych wrażeń zarówno dla dzieci jak i dla opiekunów.

 

Galeria >>>

 


 

Bal karnawałowy - 12.02.2015 r.

 

W naszym przedszkolu  odbył się wielki Bal Karnawałowy. Miał on miejsce12 lutego w czwartek. Sala przedszkolna wyglądała bajecznie i kolorowo. Wspólnie z animatorkami  teatralnymi dzieci bawiły się  uczestnicząc z wielką ochotą we wspólnych zabawach i konkursach, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała do tańca. Bal odbył się w cudownej atmosferze, wypełnionej uśmiechami i wypiekami na twarzy.       

Galeria >>>

 


Dzień Babci i Dziadka - 29 i 30.01.2015 r.

 

Najważniejszym wydarzeniem w tych dniach było uroczyste spotkanie z Babciami i Dziadkami z okazji ich niedawno obchodzonego święta. Grupa „Pszczółek” cieszyła się swoimi gośćmi w czwartek 29 stycznia. „Motylki” zaś  świętowały wraz ze swoimi dziadkami w piątek 30 stycznia. W każdym dniu świętowanie rozpoczynało się o godzinie 10.00. Na początek dzieci przedstawiały jasełka pt. „Pokłon dla Bożej Dzieciny”, a po nich  dedykowały krótką akademię swoim Dziadkom, wypełnioną pięknymi wierszykami i piosenkami. Następnie przedszkolaki wręczyły przybyłym Gościom przygotowane wcześniej laurki i prezenciki. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem i wspólnym kolędowaniem.

 

Galeria>>>

 


 

Spotkanie z funkcjonariuszem Policji - 23.01.2015 r. –

 

         Nasze przedszkole gościło w dniu dzisiejszym przedstawiciela Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie st. sierż. Mariusza Wilczka, który przeprowadził zajęcia edukacyjne na temat zasad bezpiecznego poruszania się po drodze, a także zapoznał dzieci z pracą w zawodzie policjanta. Każdy chętny przedszkolak miał możliwość przymierzenia kamizelki odblaskowej, czapki policyjnej i obejrzenia lizaka policyjnego. Na zakończenie spotkania pan policjant zaprosił dzieci do wyjścia na podwórko, gdzie czekała niespodzianka – radiowóz policyjny. Przedszkolaki mogły wsiąść do niego, przyjrzeć się jego wyposażeniu, zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie i wysłuchać charakterystycznych sygnałów dźwiękowych.

 

Galeria>>>

 


 

Pierwsza wizyta duszpasterska ks. Proboszcza Stanisława Wątroby i poświęcenie naszego przedszkola - 22.01.2015 r 

 

W tym dniu odwiedził nas ks. Proboszcz z kolędą. Dzieci oczekiwały gościa  z niecierpliwością. Po wspólnej modlitwie i ucałowaniu krzyża nastąpiło poświęcenie całego przedszkola przy wspólnym śpiewaniu kolęd. Na koniec była krótka pogadanka ks Proboszcza z przedszkolakami oraz rozdanie pięknych obrazków jako pamiątki z kolędy.

 

Galeria>>>

 


Jasełka dla Rodziców - 16.01.2015 r.

W piątkowe popołudnie, dokładnie o godzinie 1515 rozpoczęło się długo przygotowywane przedstawienie jasełkowe pt. „Pokłon dla Bożej Dzieciny”. W rolach Matki Bożej, św. Józefa, Aniołów, Pasterzy i Królów wystąpiły dzieci z obu grup przedszkolnych „Pszczółek i „Motylków”. Choć było to pierwsze w ich życiu prawdziwe przedstawienie wszystkie przedszkolaki wspaniale odegrały swoje role. Matka Boża piastowała Dzieciąteczko, św. Józef dzielnie Ją w tym wspomagał, aniołki zrobiły dużo szumu i radośnie ogłosiły, że narodził się Jezus, pastuszkowie dotarli z darami do Betlejem, a królowie oddali pokłon Nowonarodzonemu Bogu. Za przepiękny występ rodzice nagrodzili swoje pociechy
wielkimi brawami, których nie było końca…
Po przedstawieniu nastąpił czas wspólnego dzielenia się radością z Bożego Narodzenia przy słodkim poczęstunku i śpiewie kolęd.

 

Galeria >>>

 


2014

 

Wigilia w Przedszkolu św. Jana Pawła II 19.12.2014 r.

Czas Adwentowy niesie ze sobą niezapomniane spotkania Opłatkowe. W przedszkolu parafialnym takie spotkanie opłatkowe po raz pierwszy w historii odbyło sie w piatek 19 grudnia. Po wspólnym kolędowaniu dzieci wraz z nauczycielami i ks. proboszcem połamali się opłatkiem poświeconym składając sobie życzenia, które zapoczątkował ks. proboszcz i s. Aniela jako Dyrektor przedszkola.
Radość spotkania Opłatkowego przeniosła się do wspólnego stołu wigilijnego gdzie wspólnie zakosztowaliśmy potraw wigilijnych. Po posiłku był czas na prezenty i wspólne kolędowanie wokół choinki, które przygotowały dzieci wraz z opiekunami. Na zakończenie ks. proboszcz podziękował Siostrom Zakonnym i nauczycielom za piękne prowadzenie przedszkola przy parafii Chrystusa Króla w Krakowie na os. Gotyk. Wszystkim prowadzącym i dzieciom ks. proboszcz Stanisław Wątroba życzył spokojnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz szęśliwego Nowego Roku A.D. 2015.


Święty Mikołaj 05.12.2014 r.

Święty Mikołaj odwiedzając osiedle Gotyk nie zapomniał odwiedzić przedszkola Św. Jana Pawła II przynosząc nie tylko paczki dzieciom, ale także przesłanie z nieba od Świętego Jana Pawła II, że Jan Paweł wielce był zaskoczony tak wspaniałym przedszkolem jego imienia. Obiecał, że będzie się wstawiał w niebie za wszystkimi dziećmi, rodzicami i tymi którzy im służą jak tylko potrafią najlepiej. Wszystkim życzył swiętości na codzień i obiecał pomagać w urządzaniu dalszym przedszkola i w niedługiej perspektywie placu zabaw. Depeszę od Św. Mikołaja odebrał ks. proboszcz Stanisław Wątroba co niniejszym przekazał do wiadomości i pozdrowił wszystkich Mikołajowo...


W roku kanonizacji papieża św. Jana Pawła II, jako wotum wdzięczności za kanonizację naszego rodaka z pomocą Bożą i dobrych ludzi w poniedziałek 1 września 2014 roku zostało po raz pierwszy otwarte przedszkole parafialne im. św. Jana Pawła II przy Parafii Chrystusa Króla w Krakowie os, Gotyk. Przedszkole parafialne katolickie poprowadzą Siostry Rodziny Maryii wraz z nauczycielami.

Godzina 10.00 wpisuje się jako historyczna, pierwsi rodzice wraz z dziećmi przekroczyli drzwi nowego przedszkola. Siostry zakonne wraz z nauczycielami oraz ks. Proboszczem z otwartym sercem powitali pierwszych przybyłych przedszkolaków wraz z ich rodzicami. Dzieci zapoznały się z siostrami i paniami oraz oczywiście z przedszkolem. Dzień pierwszy minął pełen radości i niezapomnianych wrażeń dla dzieci, rodziców i nauczycieli. Siostry i nauczyciele oraz ks. Proboszcz , śpiewem i wspólnymi zabawami rozweselali nie tylko dzieci ale i rodziców. Ks. Proboszcz wraz siostrami, dziećmi i rodzicami odmówili wspólną modlitwę, po czym udzielił wszystkim specjalnego błogosławieństwa życząc dzieciom , rodzicom, nauczycielom i siostrom dużo zdrowia, słonecznych dni i wszelkiego błogosławieństwa na każdy dzień nowego roku szkolnego i katechetycznego.


Liturgia dnia

Sprzątanie kościoła


Sobota

19.10.2019 r.

godz. 8.00


 Rodziny mieszkające
na ul. Marczyńskiego z bl nr 6Droga Krzyżowa

 

Rozważania św. Jana Pawła II

ZAPRASZAMY

Linki

 

 


 

 Contribute!
Books!
Shop!

Powered by Joomla!®. Designed by: hosting personal turnkey reseller web hosting Valid XHTML and CSS.